over & contact

Journalistiek speurwerk naar opmerkelijke achtergronden bij het nieuws, of zaken die nieuws zouden moeten zijn. Met dat motto maakt de redactie van Argos sinds 1992 onderzoeksjournalistieke radio-uitzendingen, tegenwoordig uitgezonden op zaterdag om 14:00-15:00 uur op NPO Radio 1.

Argos is een samenwerkingsverband tussen VARA, Human en VPRO.

op deze pagina

Argos-TV Medialogica

Sinds 2012 is Argos ook te vinden op televisie. De serie Argos-tv Medialogica gaat over het verschil tussen beeld en werkelijkheid. Hoe politici, journalisten en beleidsmakers verstrikt raken in de donkere krochten van de mediawerkelijkheid.

Argos-tv is een samenwerkingsverband tussen Human en VPRO. Bezoek ook de website van Argos-tv Medialogica.

contact

argos@vpro.nl

088-2058360

 

Postadres
VPRO - Radio 1
Redactie Argos
Postbus 11 1200 JC
Hilversum
 

Redactie

Barbara Schreuders
b.schreuders@vpro.nl

Eric Arends

Irene Houthuijs
i.houthuijs@vpro.nl

Jan Peels
j.peels@vpro.nl

Joline Cramer
j.cramer@vpro.nl

Kasper Deibel
k.deibel@vpro.nl

Maud van de Reijt
M.vande.Reijt@vpro.nl

Meike van Roosmalen
m.van.roosmalen@vpro.nl

Sanne Boer
s.boer@vpro.nl

Adjunct-eindredactie

Huub Jaspers
h.jaspers@vpro.nl

PGP publieke sleutel en vingerafdruk:
7E6C 4A82 CC6C 4548 D86B E41C C31F 22BD E8BB 6D8C

Eindredactie

Kees van den Bosch
k.vanden.bosch@vpro.nl

PGP publieke sleutel en vingerafdruk:
7B81 CD32 2D84 4612 679B CE9C D533 141A B15B 155C​

Prijzen

een overzicht van prijzen die Argos gewonnen heeft:

2016

Loep Audiovisueel

Huub Jaspers, Bart Nijpels en Hannah Kooy voor televisiedocumentaire 'Waarom Srebrenica moest vallen'

Lira Scherpenzeel Prijs

Sanne Terlingen

2011

De Tegel/ Radio Nieuws

Ellen van den Berg

De Tegel/Radio Achtergrond

Gerard Leenders, Irene Houthuijs, Lemke Kraan en Kees van den Bosch

2010

Journalist voor de Vrede

Huub Jaspers

Deutscher Menschenrechts-Filmpreis 2010

Prijs voor gezamenlijk onderzoeksproject van het Duitse TV-programma Monitor (WDR) en Argos

2009

De Tegel / Radio Nieuws

Suzan Borst en Irene Houthuijs

2008

De Tegel / Radio Nieuws

Franz Josef Hutsch, Huub Jaspers, Gerard Legebeke

Wereld Audio Festival Award / Primeur

Franz Josef Hutsch, Huub Jaspers en Gerard Legebeke

Bijzonder Lof VVOJ-jury

Gerard Legebeke

2007

Wereld Audio Festival Award / Primeur

Huub Jaspers en Gerard Legebeke

2006

De Loep - VVOJ-prijs voor Onderzoeksjournalistiek / Audiovisueel

Franz Josef Hutsch, Huub Jaspers, Gerard Legebeke

2005

Wereld Audio Festival Award / Primeur

Kees van den Bosch

2002

Rooie Reus Prijs

Hele redactie / hele programma

Prix Europa

Stefan Heijdendael, Leo Knikman, Kees van den Bosch

2001

heemschut persprijs

Annemiek van der Laan en Gerard Legebeke

1996

Bronzen Luis

Elles de Bruin, Annemiek van der Laan en Gerard Legebeke

Nominaties

een overzicht van prijzen waarvoor Argos genomineerd is geweest:

2016

De Loep - VVOJ-prijs voor onderzoeksjournalistiek / audiovisueel

Huub Jaspers en Bart Nijpels

Prix Europa / Current Affairs

Huub Jaspers en Sanne Terlingen

Beste internetjournalistiek - VOJN-prijs / beste online storytelling

Huub Jaspers en Sanne Terlingen

Dutch Directors Guild Award / digital storytelling

Stefan Heijdendael, Huub Jaspers, Hanna Kooy en Geert-Jan Strengholt

2015

Nederlands Film Festival / Digital Storytelling

Stefan Heijdendael, Huub Jaspers, Hanna Kooy en Geert-Jan Strengholt

Prix Europa / 'Snel geld'

Hansje van de Beek en Stefan Heijdendael

De Loep (VVOJ) / 'Lek Suwinet'

Hansje van den Beek en Astrid Cornelisse

2010

De Tegel / radio nieuws

Huub Jaspers

2009

de Loep

Irene Houthuijs en Suzan Borst met 'Crisis bij de corporatie'

Journalist voor de Vrede

Huub Jaspers

2007

Wereld Audio festival Awards / beste reportage

Huub Jaspers

2005

De Loep - VVOJ-prijs voor onderzoeksjournalistiek / audiovisueel

Franz-Josef Hutsch en Huub Jaspers