nieuwe site?

Nominaties European Film Awards bekend

Misdaaddrama Gomorra meest genomineerd (5)

Op het Filmfestival van Sevilla hebben de European Film Academy en EFA Productions de nominaties bekendgemaakt voor de 21ste European Film Awards 2008. Cameraman Rogier Stoffers en Hanro Smitsman (voor de korte film RAAK) zijn de enige genomineerde Nederlanders.

1800 filmprofessionals zullen als lid van de European Film Academy de uiteindelijke winnaars kiezen. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdagavond 6 december in Kopenhagen, Denemarken.

De nominaties:

BESTE EUROPESE FILM 2008
IL DIVO (It, Paolo Sorrentino)
ENTRE LES MURS (Fr, Laurent Cantet)
GOMORRA (It, Matteo Garrone)
HAPPY-GO- LUCKY (GB, Mike Leigh)
EL ORFANATO (Sp, Juan Antonio Bayona
WALTZ WITH BASHIR (Israël/Fr/Dld, Ari Folman

BESTE EUROPESE REGISSEUR 2008
Laurent Cantet (ENTRE LES MURS)
Andreas Dresen (WOLKE 9)
Ari Folman (WALTZ WITH BASHIR)
Matteo Garrone (GOMORRA)
Steve McQueen (HUNGER)
Paolo Sorrentino (IL DIVO)


BESTE EUROPESE ACTEUR 2008
Michael Fassbender (HUNGER)
Thure Lindhardt & Mads Mikkelsen (FLAMMEN & CITRONEN)
James McAvoy (ATONEMENT)
Toni Servillo (GOMORRA en IL DIVO )
Jürgen Vogel (DIE WELLE)
Elmar Wepper (KIRSCHBLÜTEN – HANAMI)


BESTE EUROPESE ACTRICE 2008
Hiam Abbass (LEMON TREE)
Arta Dobroshi (LE SILENCE DE LORNA)
Sally Hawkins (HAPPY-GO-LUCKY)
Belen Rueda ( EL ORFANATO)
Kristin Scott Thomas (IL Y A LONGTEMPS QUE JE T’AIME)
Ursula Werner (WOLKE 9)
 

BESTE EUROPESE SCENARIOSCHRIJVER 2008
Suha Arraf & Eran Riklis (LEMON TREE)
Maurizio Braucci, Ugo Chiti, Gianni di Gregorio, Matteo Garrone, Massimo Gaudioso & Roberto Saviano ( GOMORRA)
Ari Folman (WALTZ WITH BASHIR)
Paolo Sorrentino (IL DIVO)
 

CARLO DI PALMA EUROPEAN CINEMATOGRAPHER AWARD 2008
Luca Bigazzi (IL DIVO)
Oscar Faura (EL ORFANATO)
Marco Onorato (GOMORRA)
Sergey Trofimov & Rogier Stoffers (MONGOL)
 

EUROPEAN FILM ACADEMY PRIX D’EXCELLENCE 2008
Marton Agh voor production design (DELTA)
Magdalena Biedrzycka voor costume design (KATYN)
Laurence Briaud voor editing (UN CONTE DE NOEL)
Petter Fladeby voor sound design (O’HORTEN)
 

BESTE EUROPESE COMPONIST 2008
Tuur Florizoone (AANRIJDING IN MOSCOU)
Dario Marianelli (ATONEMENT)
Max Richter (WALTZ WITH BASHIR)
Fernando Velázquez (EL ORFANATO)
 
Zie hier voor meer informatie over de andere categorieën waarin Awards worden uitgereikt, zoals de categorie BESTE EUROPESE KORTE FILM, PRIX UIP, waarin Nederland vertegenwoordigd is met RAAK van Hanro Smitsman.