nieuwe site?

And the winner is...

Alle winnaars van Oscars 2008

Zondagnacht werden voor de tachtigste keer de Academy Awards uitgereikt. Met vier Oscars - Beste film, Beste regie, Beste bewerkte scenario en Beste mannelijke bijrol – werd No Country for Old Men van Joel en Ethan Coen de grote winnaar. Daniel Day-Lewis werd zoals verwacht Beste acteur voor zijn monumentale rol in There Will Be Blood, en Marion Cotillard werd bekroond tot Beste actrice voor haar vertolking van zangeres Édith Piaf in La vie en rose.

Hieronder vindt u alle winnaars.

Beste film

No Country for Old Men
Atonement
Juno
Michael Clayton
There Will Be Blood

 

Beste regie

Joel Coen en Ethan Coen voor No Country for Old Men
Julian Schnabel voor The Diving Bell and the Butterfly
Jason Reitman voor Juno
Tony Gilroy voor Michael Clayton
Paul Thomas Anderson voor There Will Be Blood

Beste mannelijke hoofdrol

Daniel Day-Lewis in There Will Be Blood
George Clooney in Michael Clayton
Johnny Depp in Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street
Tommy Lee Jones in In the Valley of Elah
Viggo Mortensen in Eastern Promises

Beste vrouwelijke hoofdrol

Marion Cotillard in La Vie en Rose
Cate Blanchett in Elizabeth: The Golden Age
Julie Christie in Away from Her
Laura Linney in The Savages
Ellen Page in Juno

Beste mannelijke bijrol

Javier Bardem in No Country for Old Men
Casey Affleck in The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Philip Seymour Hoffman in Charlie Wilson's War
Hal Holbrook in Into the Wild
Tom Wilkinson in Michael Clayton

Beste vrouwelijke bijrol

Tilda Swinton in Michael Clayton
Cate Blanchett in I'm Not There
Ruby Dee in American Gangster
Saoirse Ronan in Atonement
Amy Ryan in Gone Baby Gone

Beste niet-Engelstalige film

Die Fälscher (The Counterfeiters), Oostenrijk
Beaufort , Israel
Katyn, Polen
Mongol, Kazachstan
12, Rusland

Beste lange documentaire

Taxi to the Dark Side
No End in Sight
Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience
Sicko
War/Dance

Beste lange animatiefilm

Ratatouille
Persepolis
Surf's Up

Beste oorspronkelijke scenario

Juno, geschreven door Diablo Cody
Lars and the Real Girl, geschreven door Nancy Oliver
Michael Clayton, geschreven door Tony Gilroy
Ratatouille, geschreven door Brad Bird; verhaal van Jan Pinkava, Jim Capobianco, Brad Bird
The Savages, geschreven door Tamara Jenkins

Beste bewerkte scenario

No Country for Old Men, geschreven door Joel Coen & Ethan Coen
Atonement, geschreven door Christopher Hampton
Away from Her, geschreven door Sarah Polley
The Diving Bell and the Butterfly, geschreven door Ronald Harwood
There Will Be Blood, geschreven door Paul Thomas Anderson

Beste montage

Christopher Rouse voor The Bourne Ultimatum
Juliette Welfling voor The Diving Bell and the Butterfly
Jay Cassidy voor Into the Wild 
Roderick Jaynes voor No Country for Old Men 
Dylan Tichenor voor There Will Be Blood 

Beste cinematografie

Robert Elswit voor There Will Be Blood
Roger Deakins voor The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Seamus McGarvey voor Atonement 
Janusz Kaminski voor The Diving Bell and the Butterfly 
Roger Deakins voor No Country for Old Men

Beste kostuumontwerp

Alexandra Byrne voor Elizabeth: The Golden Age
Albert Wolsky voor Across the Universe
Jacqueline Durran voor Atonement 
Marit Allen voor La Vie en Rose
Colleen Atwood voor Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street 

Beste (originele) muziek

Atonement, Dario Marianelli
The Kite Runner, Alberto Iglesias
Michael Clayton, James Newton Howard
Ratatouille, Michael Giacchino
3:10 to Yuma, Marco Beltrami

Beste liedje

Falling Slowly uit Once
Happy Working Song uit Enchanted
Raise It Up uit August Rush
So Close uit Enchanted
That's How You Know uit Enchanted

Overige categorieën

Beste art direction

Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street - Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
American Gangster - Arthur Max, Beth A. Rubino
Atonement - Sarah Greenwood, Katie Pencer
The Golden Compass - Dennis Gassner, Anna Pinnock
There Will Be Blood -Jack Fisk, Jim Erickson
 
Beste korte documentaire

Freeheld - Cynthia Wade en Vanessa Roth
La Corona  (The Crown) - Amanda Micheli en Isabel Vega
Salim Baba - Tim Sternberg en Francisco Bello
Sari's Mother (Cinema Guild ) - James Longley

Beste make-up

La Vie en Rose - Didier Lavergne en Jan Archibald
Norbit - Rick Baker en Kazuhiro Tsuji
Pirates of the Caribbean: At World's End - Ve Neill en Martin Samuel
 
Beste korte animatiefilm

Peter & the Wolf - Suzie Templeton en Hugh Welchman
I Met the Walrus - Josh Raskin
Madame Tutli-Putli - Chris Lavis en Maciek Szczerbowski
Même les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven ) -  Samuel Tourneux en Simon Vanesse
My Love (Moya Lyubov) - Alexander Petrov

Beste korte film

Le Mozart des Pickpockets (The Mozart of Pickpockets) - Philippe Pollet-Villard
At Night - Christian E. Christiansen en Louise Vesth
Il Supplente (The Substitute) - Andrea Jublin
Tanghi Argentini - Guido Thys en Anja Daelemans
The Tonto Woman - Daniel Barber en Matthew Brown

Beste geluid

Scott Millan, David Parker en Kirk Francis voor The Bourne Ultimatum 

Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff en Peter Kurland voor No Country for Old Men
Randy Thom, Michael Semanick en Doc Kane voor Ratatouille
Paul Massey, David Giammarco en Jim Stuebe voor 3:10 to Yuma
Kevin O'Connell, Greg P. Russell en Peter J. Devlin voor Transformers

Beste geluidsmontage

Karen Baker Landers en Per Hallberg voor The Bourne Ultimatum
Skip Lievsay voor No Country for Old Men 
Randy Thom en Michael Silvers voor Ratatouille 
Christopher Scarabosio en Matthew Wood voor There Will Be Blood
Ethan Van der Ryn en Mike Hopkins voor Transformers

Beste visual effects

Michael Fink, Bill Westenhofer , Ben Morris en Trevor Wood voor The Golden Compass
John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson en John Frazier voor Pirates of the Caribbean: At World's End
Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl en John Frazier voor Transformers