• Avro
  • VARA
  • vpro
Aflevering Nr. 619 
VVD: Jelleke Veenendaal
zondag 7 mei 2006 12:05 Ned 3
maandag 8 mei 2006 13:20 Ned 1 (Herhaling)
Te gast is Jelleke Veenendaal, kandidaat lijsttrekker voor de VVD. Haar kansen zijn gering en in de debatten met Rutte en Verdonk speelt ze een bescheiden rol. Wat drijft haar om toch door te gaan?

> AOW
Binnen de PvdA is een fel debat losgebarsten over de betaalbaarheid van AOW. Columnist en oud-minister, Marcel van Dam, noemt de plannen van Wouter Bos ‘pure misleiding’ en gepensioneerden worden in zijn ogen ‘keihard gepakt’. Wie heeft er gelijk? In Buitenhof een debat hierover tussen Marcel van Dam en PvdA - econoom Flip de Kam.
 
> Olie, Gas en politiek
De benzineprijzen zijn opnieuw naar recordhoogte gestegen, Bolivia heeft besloten de olie- en gasindustrie te nationaliseren en het Russische Gazprom heeft aangekondigd op overnamepad te gaan in Europa. Loopt de aanvoer van olie en gas gevaar en komt er ooit een einde aan onze afhankelijk van fossiele brandstoffen. Een gesprek hierover met Coby van der Linde, hoogleraar Geopolitiek en Energiemanagement.
 
Presentatie: Peter van Ingen
Columnist: Désanne van Brederode
Eindredactie: Rob de Lange
 
Uitzending: zondag 7 mei, 12.10-13.20 uur, Nederland 3
Herhaling zondagnacht en maandag 8 mei, 13.20 Nederland 1
Jelleke Veenendaal
Jelleke Veenendaal, kandidaat-lijsttrekker VVD
AOW
Ex PvdA-lid Marcel van Dam en PvdA econoom Flip de Kam.
Column: Kindersterfte
Désanne van Brederode
Olie, gas en politiek
Coby van der Linde, hoogleraar Geopolitiek en Energiemanagement