• Avro
  • VARA
  • vpro
Aflevering Nr. 21 
Heeft Balkenende een onderbuik?
zondag 27 januari 2002 12:08 Ned 3
maandag 28 januari 2002 14:07 Ned 3 (Herhaling)
Een debat tussen Thom de Graaf (D66) en Jan Peter Balkenende (CDA) over het vreemdelingendebat in de verkiezingsstrijd.
 
Wie is er bang voor Erica Terpstra? Ze staat op de vierde plaats van de VVD en geldt als de grote stemmentrekker van de VVD. Hét wapen tegen Pim. Is zij een bedreiging voor Leefbaar Nederland?
 
James Kennedy, hoogleraar geschiedenis die woonachtig is in de VS. Hij schreef een boek over het Nederlandse euthanasiebeleid; Een Weloverwogen Dood, de opkomst van euthanasie in Nederland. Hij zet vraagtekens bij het Nederlandse euthanasiebeleid en stelt dat euthanasie niet bedoeld is voor iedereen, maar alleen voor diegenen die een 'gecompliceerd gezelschapsspel' kunnen spelen aan een sterfbed.
 
Alleen de hoger opgeleiden zouden voor dit euthanasiebeleid in aanmerking komen, zo stelt hij. Doordat 'het gesprek' over de zelfgekozen dood met arts en familie niet voor iedereen dezelfde waarde heeft, “maakt het Nederlandse euthanasiebeleid slachtoffers”.
 
Presentatie: Peter van Ingen
Rubriek Politiek
Co Meijer, medeoprichter Duurzaam Nederland
Bevat video
VVD
Erica Terpstra
Bevat video
Opinie
Ronald Plasterk
Bevat video
Het vreemdelingenbeleid
Jan Peter Balkenende(fractievoorzitter CDA) en Thom de Graaf (fractievoorzitter D66)
Bevat video
Vraagtekens bij het nederlands euthanasiebeleid
James Kennedy, amerikaans historicus
Bevat video