• vpro
Aflevering Nr. 10 
Cafe sonore
Ars Acustica Meeting 2004 dl 2
woensdag 10 maart 2004 22:00 Radio 4
De Ars Acustica Group is een internationaal platform van radiomakers, die allemaal werkzaam zijn op het terrein van de Radio kunst, de Audio Art, de Radiofonie, etc. De term Ars Acustica kan opgevat worden als een paraplu term voor deze extreme repertoiregebieden. Jaarlijks worden er in Internationaal verband kompositie opdrachten verstrekt voor het realiseren van nieuwe werken in dit bijzondere genre gebied. Van 9 t/m 13 maart vindt de Jaarlijkse Ars Acustica Meeting plaats, dit keer in Amsterdam. In het kader van deze meeting vinden ook een aantal nevenactiviteiten en concerten plaats, die opgenomen worden voor Café Sonore.
In vijf afleveringen doet Café Sonore verslag van deze Ars Acustica Meeting 2004
Vanavond deel 2: Tom Johnson Live
Tom Johnson werd geboren in Colorado in 1939. Hij ontving een B.A. en een Master Music degree van de Yale University. Verder studeerde hij compositie bij Morton Feldman. Hij leefde lange tijd in New York, maar in 1983 verhuisde hij naar Parijs, waar hij tot op de dag van vandaag leeft en werkt. Johnson wordt als componist vaak gerekend tot de minimalisten vanwege zijn voorliefde voor simpele vormen en gereduceerd materiaal gebruik. Toch is het werk van Johnson vanwege het gebruik van mathematische formules en logische sequensen eerder conceptueel dan minimalistisch. Zijn muziek bezit overigens altijd de voor Johnson kenmerkende fragiliteit. Café Sonore verstrekte Johnson een compositieopdracht ihkv de Ars Acustica Meeting.
Vanavond is het resultaat live te horen vanuit de Studio in Hilversum. “Same or Different” is de titel van het werk, dat Johnson zelf omschrijft als een radiofonische vertelling over tijd, synchroniciteit, timing, klank, luisteren en last but not least de piano, die bespeeld wordt door Dante Oei
Playlist 10 maart 2004