Aflevering Nr. 39 
De avonden
vrijdag 29 september 2006 19:00 747 AM
Boogie Nights, in Radio Cinema.nl een gesprek met Frank van Geloven en Edwin Visser over hun film 'SL8N8', de favoriete filmscene van filmjournalist Gerhard Busch, en Ronald Ockhuysen over het Nederlands Film Festival, en in Duizend Woorden het verhaal 'Goudvis' van Arjen Meijgaard -van commentaar voorzien door Rascha Peper en Mirjam Boelsums.
EERSTE UUR
 
Boogie Nights
Het muzikale voorprogramma van de Avonden tussen 19:00 en 20:00. Uw dagelijkse portie rock 'n roll, singer-songwriter, blues etc. verzorgd door Roel Bentz van den Berg en Martijn Stoffer.
 

 
TWEEDE UUR
 
Radio Cinema.nl
Op vrijdagavond staat het tweede uur van De Avonden volledig in het teken van de film. Gepresenteerd door Lotje IJzermans.
 
Gast van de week
Een interview met de heren Frank van Geloven en Edwin Visser, makers van de Nederlandse film SL8N8 ('Slachtnacht', geschreven op een moderne manier) die vanavond in Utrecht in première gaat en volgende week in de bioscopen gaat draaien.
 
De favoriete scene van...
De favoriete scene van... is een wekelijks terugkerende column door een wisselende gast, over zijn of haar favoriete (film)scene. Uiteraard maakt de scene zelf ook onderdeel uit van de column. Vanavond de favoriete scene van VPRO filmjournalist Gerhard Busch.

Waar is Ronald?
Filmjournalist Ronald Ockhuysen bericht van het (inter)nationale filmfront. Zie ook: www.cinema.nl. En vanavond hoort u Ronald over en vanaf -hoe kan het ook anders- het Nederlands Film Festival in Utrecht.
 

 
DERDE UUR
 
Duizend Woorden
In samenwerking met Uitgeverij Nieuw Amsterdam organiseert De Avonden de literaire wedstrijd Duizend Woorden. Aspirant-schrijvers kunnen hun verhaal (van maximaal 1000 woorden) opsturen en wekelijks worden de beste verhalen gepubliceerd op de website duizendwoorden.nl. De schrijver van het allerbeste verhaal wordt uitgenodigd om in de live-uitzending op vrijdagavond zijn verhaal voor te komen lezen en te laten becommentariën door een jury van professionele schrijvers.

De winnaar van deze week is Arjen van Meijgaard. De juryleden die het winnende verhaal van deze week van commentaar voorzien zijn dit keer Rascha Peper en Mirjam Boelsums. Zij lezen zelf ook voor uit werk in wording.

Duizend woorden is de opvolger van Musichall en publiek is dan ook van harte welkom. De (live)uitzending is op vrijdagavond tussen 21.00 en 22.00 in onze studio in Hilversum en als u een uitzending wilt bijwonen stuur dan een mailtje naar duizendwoorden@vpro.nl.
Komt in groten getale want deze avond vol literair entertainment mag u gewoonweg niet missen!