Aflevering Nr. 43 
De Avonden
maandag 27 oktober 2008 19:00
Boogie Nights, de Duitse schrijver Hans Magnus Enzensberger over zijn boek ‘De eigenzinnigheid van Hammerstein’, 'Luctor et emergo' met horrorregisseur Jan Doense, een kort verhaal van Arnon Grunberg, de letterkundige Anthony Mertens over zijn boek ‘Zwaluwziek’.
EERSTE UUR

Boogie Nights
Het muzikale universum van Roel Bentz van den Berg en Martijn Stoffer. Een tijdloze mix van blues, jazz, rhythm and blues, country, soul, singer/songwriters, alternatieve en elementaire rock and roll.
 
TWEEDE UUR
 
Wim Brands in gesprek met de Duitse schrijver Hans Magnus Enzensberger over zijn boek ‘De eigenzinnigheid van Hammerstein’. Over de weigering van een hoge Duitse militair om voor Hitler te capituleren.
 
Luctor et emergo
Achter menig kunstwerk gaan de nodige worstelingen schuil. Radiomakers Desmet vragen kunstenaars en artiesten naar die ene scène die maar niet wilde lukken, een onmogelijk hoofdstuk of een lastige aria. Horrorregisseur Jan Doense vertelt over een fiasco met piepschuimen grafzerken en een als zombie verklede Huub van der Lubbe.
DERDE UUR
 
Arnon Grunberg
Een kort verhaal van Arnon Grunberg, vanuit Toronto.
 
Wim Noordhoek bezoekt de letterkundige Anthony Mertens die vijf jaar geleden werd getroffen door een herseninfarct. Hij moest alles opnieuw leren, spreken en bewegen, maar ook schrijven. Zo ontstond het boek ‘Zwaluwziek’, het verslag van een genezingsproces. Wat heeft hij verloren, maar ook, wat heeft hij gewonnen?
Boogie Nights
Bevat audio
De eigenzinnigheid van Hammerstein
Bevat audio
Zwaluwziek
Bevat audio