Aflevering Nr. 17 
De Avonden
maandag 27 april 2009 19:00
Taalpublicist Riemer Reinsma n.a.v. zijn boek ‘Namen op de kaart’, Hans Hogenkamp over zijn boek ‘Dingen die op liefde lijken’, Arnon Grunberg belt een kort verhaal door, en een verslag van de literaire bijeenkomst ‘Op weg naar Elsene'.
EERSTE UUR
 
Maarten Westerveen praat met taalpublicist Riemer Reinsma n.a.v. zijn boek ‘Namen op de kaart’. Hoe zijn de dorpen, steden en rivieren in de Lage Landen aan hun naam gekomen? En de bossen en veengebieden? In ‘Namen op de kaart’ laat Riemer Reinsma o.a. zien hoe het mogelijk is dat Zoeterwoude, nu midden in een boomloze vlakte, naar een heus oerwoud genoemd is – en hoe we ons dat woud moeten voorstellen.
 
TWEEDE UUR
 
Jeroen van Kan praat met schrijver Hans Hogenkamp over zijn boek ‘Dingen die op liefde lijken’. Een roman die zich laat zich lezen als een ode aan de heftige, kortstondige romantiek, maar ook als pleidooi voor loyaliteit.
 
DERDE UUR
 
Arnon Grunberg belt een kort verhaal door vanuit New York.
 
Een verslag van een restauratie in de nok van de Grote of St. Laurentiuskerk in Alkmaar, 25 meter boven de grond, van het reusachtige plafondschilderij 'Het Laatste Oordeel' van Jacob Corneliszoon van Oostsanen. Wim Noordhoek bericht.
namen op de kaart
Bevat audio
Dingen die op liefde lijken
Bevat audio
Het Laatste Oordeel
Bevat audio