Aflevering Nr. 6 
De Avonden
donderdag 11 februari 2010 19:02
Een verslag van de tentoonstelling 'Kandinsky en Der Blaue Reiter' , de Vlaamse filmmaakster Dorotheè van de Berghe n.a.v. de film ‘My Queen Karo’, en ‘Voetlicht’ met bijdragen van schrijver Thomas Verbogt, toneelschrijfster Hannah van Wieringen, dichter Alfred Schaffer en toneelschrijver Rik van den Bos. De muziek wordt verzorgd door het Engelse duo Rue Royale.
EERSTE UUR
 
Een verslag van de tentoonstelling 'Kandinsky en Der Blaue Reiter' in het Haags Gemeentemuseum. In het begin van de 20ste eeuw stond een groep kunstenaars in München aan de bron van het ontstaan van het expressionisme in Duitsland. Ze maakten expressieve, lyrische schilderijen vol felle kleuren, de groep noemde zichzelf Der Blaue Reiter. De kern werd gevormd door de Russische Wassily Kandinsky (1866-1944) en zijn geestverwant Franz Marc (1880-1916). Maarten Westerveen maakt een rondgang met Franz Kaiser, hoofd tentoonstellingen van het museum.
 
TWEEDE UUR
 
Een telefonisch verslag van de 60e editie van het Berlijns Filmfestival Berlinale.
 
Floortje Smit praat met de Vlaamse filmmaakster Dorotheè van de Berghe n.a.v. de film ‘My Queen Karo’. Over het 10-jarige meisje Karo dat met haar ouders in een commune van artistieke hippies komt wonen, een Amsterdams kraakpand in het begin jaren zeventig. Haar meer burgerlijke moeder heeft het er moeilijk mee wanneer haar idealistische vader als voorstander van de vrije liefde een relatie begint met een andere bewoner.
 
DERDE UUR
 
‘Voetlicht’
Vanuit het Parooltheater presenteert Lotje IJzermans de voordrachtsavond ‘Voetlicht’. Met bijdragen van o.a. schrijver Thomas Verbogt, toneelschrijfster Hannah van Wieringen, dichter Alfred Schaffer en toneelschrijver Rik van den Bos. De muziek wordt verzorgd door het Engelse duo Rue Royale.
Kandinsky en Der Blaue Reiter
Bevat audio
My Queen Karo
Bevat audio
Voetlicht (21)
Bevat audio