Aflevering Nr. 45 
 
Frank Antonie van Alphen
Bevat audio
Overal Boeddha's
Bevat audio
Gin-Tonic & cholera
De Avonden
woensdag 10 november 2010
terug naar de aflevering
Gin-Tonic & cholera
Strohutten op de savanne en wilde dieren, dát is het westerse beeld van Afrika. Toch is de werkelijkheid radicaal anders. Afrika verstedelijkt en moderniseert in hoog tempo.
 
Journaliste Femke van Zeijl dook in het stadsleven, de nieuwe Afrikaanse realiteit. Ze woonde in zes verschillende steden over het hele continent. Tweederde van de stedelingen in sub-Sahara Afrika is jonger dan 24 jaar. Deze jongeren zijn bezig met dezelfde zaken als hun Europese leeftijdsgenoten; ze luisteren naar dezelfde muziek, bewonderen dezelfde acteurs en kijken naar dezelfde voetbalwedstrijden.
 
In het boek 'Gin-Tonic & cholera' komen alle aspecten van het dagelijks stadsleven aan bod, van seks tot religie en van armoede en rijkdom tot criminaliteit. Anton de Goede spreekt journaliste Femke van Zeijl naar aanleiding van haar tweede boek over het Afrikaanse stadsleven.