Wanneer ons hart bonst van vreugde bij de geslaagde koppeling van een bijvoeglijk naamwoord en een zelfstandig naamwoord die nooit te samen zijn waargenomen; dan zijn wij niet gegrepen door de verrassing over het verfijnde van deze gebeurtenis, de levendigheid van de geest of de technische vaardigheid van de dichter, maar we bewonderen de nieuwe werkelijkheid die aan het licht is gekomen. (Cesar Pavese)
In de uitzending:
Nummer Twee - Guido van der Werve Een film die zich op een volkomen onverwachte manier ontwikkelt en waarin behalve in associatieve verbanden nauwelijks enige sprake is van logica.
Zoals het werd geopenbaard aan Jeroen Eisinga - Jeroen Eisinga Persoonlijke ervaringen zijn voor een filmmaker heel belangrijk. Hij zoekt ze op om er op zijn manier gebruik van te maken. Een schitterend voorbeeld van een heel intieme film en een even zo persoonlijke uitdrukking zult u hopelijk herkennen in deze film van Jeroen Eisinga.
On Top Of Another Mountain – Pia Wergius Soms is alleen de vraag die een film oproept voldoende om interessant te zijn.
Ma Tête - Caitlin Hulscher Een onderwater-meditatie in het onderbewuste.
Doorn in het Oog – Asis Aynan Een actualiteitenprogramma waarin een radicale imam wordt geïnterviewd. De geestelijke spreekt zich sterk uit over de roerige tijden waarin wij leven.
Het programma zal daags na uitzending op deze site te bekijken zijn. Reacties en vragen kunt u mailen naar nachtpodium@vpro.nl