Feminisme in woord, beeld en daad
De vierde feministische golf is in volle gang. In deze vijf producties maak je kennis met de mensen die met hun films, medailles en ander werk het patriarchaat slopen.
In onze tijdlijn van feministische iconen nemen we je mee langs de strijders die vechten voor gelijke rechten, van Sioejeng Tsao vandaag tot Aletta Jacobs in het verleden. Met dit documentaireoverzicht stellen we genderrollen aan de kaak en geven we jou handvatten die te doorbreken.
Ook brengen we een ode aan Sunny Bergman, die al jaren voor de VPRO documentaires maakt over feminisme, seksuele vrijheid, het schoonheidsideaal en jouw zelfbeschikkingsrecht. Een ode leveren we ook aan de sportvrouwen die al ruim twintig jaar ervoor zorgen dat Nederland een sportland van formaat is en blijft.
De laatste arena die we voor nu betreden is de werkvloer: hoe zit met de emancipatie van vrouwen wereldwijd? Kortom, genoeg om te ontdekken.
tijdlijn: Ontwikkeling van het feminisme
kijktips: Genderrollen zijn er om gebroken te worden
Vrouwen moeten koken en ballet is niet voor mannen?
Gelukkig hebben we in Nederland deze ideeën al een tijdje achter ons gelaten, maar zijn we ook echt zo geëmancipeerd?
Genderrollen zijn er om gebroken te worden
Wij Nederlanders vinden onszelf best geëmancipeerd, maar zijn we dat ook echt? Deze producties van de VPRO leggen een aantal vastgeroeste genderrollen vast.
kennismaker: Op z'n Sunny's
Sunny ‘mag-ik-je-wat-vragen’ Bergman
Al meer dan tien jaar onderzoekt zij met camera voor de VPRO de rol van de vrouw en is ze niet bang om zichzelf schaamteloos in de spotlight te zetten.
Op z'n Sunny's
Al meer dan tien jaar onderzoekt Sunny Bergman met camera voor de VPRO de rol van de vrouw en is ze niet bang om zichzelf schaamteloos in de spotlight te zetten.
artikel: Onze vrouwen gaan voor goud
Nederland doet het goed als sportland, en dat is dankzij onze sportvrouwen
Sinds 2000 zijn dames verantwoordelijk voor de meeste gouden medailles. Daarom is het hoog tijd om wat meer te leren over deze topsporters en de vrouwen die de weg voor ze vrijmaakten.
Onze vrouwen gaan voor goud
Vrouwen zijn verantwoordelijk voor de meeste gouden medailles die Nederland wint op de Olympische Spelen. Dus is het hoog tijd om meer te leren over deze topsporters!
artikel: Vrouwen op de werkvloer: hoe staan we er wereldwijd voor?
Ook in Nederland moet er voor vrouwen nog heel wat gebeuren voor gelijke lonen en even veel kansen op promotie als hun mannelijke collega’s
Er zijn landen waar we een goed voorbeeld aan kunnen nemen, maar ook waar het een stuk minder goed geregeld is. Van Maleisië tot aan Marokko, hoever is de emancipatie van vrouwen op de werkvloer?
Vrouwen op de werkvloer
Ook in Nederland moet er voor vrouwen nog heel wat gebeuren voor gelijke lonen en evenveel kansen op promotie als hun mannelijke collega’s. Er zijn landen waar we een goed voorbeeld aan kunnen nemen, maar ook waar het een stuk minder goed geregeld is. Van Maleisië tot aan Marokko, hoever is de emancipatie van vrouwen op de werkvloer?
nog niet uitgelezen?
Vernieuwers
Ben jij ook benieuwd hoe onze wereld er in 2039 uitziet? Die wereld wordt nu gemaakt. Door wetenschappers, designers en kunstenaars, die experimenteren met allerlei nieuwe toepassingen: van kunstmatige baarmoeders tot virtuele spuitbussen en intelligent geworden stofzuigers.
Vernieuwers kortom, die onze toekomst mede bepalen, maar je ook al anders naar het heden kunnen laten kijken. In deze reeks nemen we je mee langs toekomstvisioenen, stellen we vragen en laten we je kennis maken met een aantal pioniers. Ga je mee?