Film voor jong en oud over liefde, vriendschap en familie

Jippie (Wesley van Klink) en Lily (Kee Derwig) in een veld starend naar de verte

Als de familie van Jippie de bruiloft van zijn oudste zus Gail voorbereidt in het landhuis van zijn opa Willem, worden hij en zijn zussen ieder op hun eigen manier uitgedaagd in de liefde. Alle familieleden raken zichzelf en elkaar even helemaal kwijt, maar als de trouwdag aanbreekt, is het juist ook de liefde die hen weer samenbrengt. Jippie No More! is een originele feelgoodfilm die laat zien dat liefde, vriendschap en familie best uitdagend kunnen zijn.

zondag 28 september, 9.05 uur, VPRO, NPO Zapp

Jippie No More! vertelt het verhaal van de 16-jarige Jaap Peter (Jip, Jipster, Jippie, artiestennaam JP). Op het trouwfeest van zijn zus Gail wil hij graag optreden met zijn karaoke-set en zijn favoriete feestnummer ten gehore brengen. De rest van het gezin, en vooral vader Jacob, vindt dat niet zo’n goed idee, want deze act past totaal niet bij de intieme bruiloft die het bruidspaar voor ogen heeft op het landgoed van opa.

Of het tot een feestelijke bruiloft zal komen, is nog maar de vraag, want iedereen verliest zich in zijn eigen perikelen. Jaap Peter wordt smoorverliefd op paardenmeisje Lily, die helaas meer oog heeft voor zijn zusje Joe. Joe worstelt op haar beurt met haar gevoelens voor Lily. Ook zus Jane heeft het druk met zichzelf en de jongen in de lokale supermarkt.

Ondertussen heeft Jacob nog wat uit te zoeken met opa Willem, die overduidelijk kritiek heeft op de overbezorgde manier waarop Jacob met Jaap Peter omgaat. Moeder Hannah is vooral bezig om dochter Gail de mooiste dag van haar leven te bezorgen. En bruidegom Bart heeft zich teruggetrokken om zijn zelfgeschreven liedje voor Gail te oefenen. Wanneer Barts optreden op het feest in het water dreigt te vallen, vindt Jaap Peter dat het tijd is om te grijpen.

Regie: Margien Rogaar

Scenario: Fiona van Heemstra  

Cast

Jippie: Wesley van Klink

Jacob: Guido Pollemans

Willem: Aus Greidanus Sr.

Saar: Hannah van Lunteren

Joe: Lotte Jonker

Jane: Carmen van Zantwijk

Gail: Carina de Vroome

Bart: Joep Paddenburg

Lily: Kee Derwig

Ishaan: Eliyha Altena

Jippie No More! is geproduceerd door Juliet at Pupkin in co-productie met de VPRO en was de openingsfilm van het Cinekid Festival in 2023, waar hij de Jeugdjury Award en de Publieksprijs voor Beste Nederlandse Kinderfilm won.

Jippie No More! (NL, 2023, 85'), zondag 28 september, 9.05 uur, VPRO, NPO Zapp en NPO Start


Jippie (Wesley van Klink) en Lily (Kee Derwig) in een veld starend naar de verte
© Julietat Pupkin
Download afbeelding
Jippie (Wesley van Klink) in een overal op een boerderij
© Julietat Pupkin
Download afbeelding
Jippie (Wesley van Klink) in de badkamer terwijl hij zijn tanden gaat poetsen
© Julietat Pupkin
Download afbeelding
Jippie (Wesley van Klink) met een oudere man. Ze zitten op een bankje met een kopje koffie
© Julietat Pupkin
Download afbeelding
Jippie (Wesley van Klink) op een paard.
© Julietat Pupkin
Download afbeelding