4. San Valentin
Brieven aan Andalusië
In de liefde gaat niet alles over rozen, zeker niet in Andalusië. Waarom scheiden de mensen hier vaker dan Spanjaarden uit andere regio's?
Andalusië is de regio met de meeste scheidingen van Spanje. Stef vraagt zich af hoe dit komt en wat voor de Andalusiërs een goede reden is om uit elkaar te gaan. Ondertussen zit Stef al acht maanden in Andalusië en de situatie in Nicaragua is onveranderd. Stefs schoonmoeder is terug gevlogen. Voor Stefs schoonvader is het nu te gevaarlijk om terug te keren. Dat zou je ook een soort scheiding kunnen noemen.
Accepteer de 'social' cookies om deze 'spotify'-content te bekijken.
Een moment geduld, de content wordt geladen.
Amor met een snor
Serie van Stef Biemans over het liefdesleven van Latijns-Amerikanen
Stefs schoonmoeder
‘Toen we op oudejaarsavond waren uitgenodigd bij een Spaanse familie, waar we volgens de lokale traditie precies om twaalf uur bij iedere klokslag een druif in onze mond stopten, zat mijn schoonmoeder ergens anders in de kamer te skypen met haar familie in Nicaragua, waar het pas vier uur ’s middags was. Zij zat nog in het oude jaar.
Ze zei het zelf ook: ze was hier eigenlijk niet. Haar hart was in Nicaragua achterbleven. Ze wilde terug. Na een paar maanden vroeg ze mij: "Ik weet niet wat ik moet, moet ik nou blijven of teruggaan?" Ik zei zoiets als: "Als ik u was, zou ik teruggaan, want volgens mij bent u niet gelukkig hier."
Bleek later dat ze ontzettend verdrietig was geweest dat ik dat had gezegd. Want, zei ze, als de gastheer van het huis zegt dat je beter kunt gaan… Toen moest ik dat weer uitleggen. Ik zei: "Ik heb helemaal niet het idee dat ik hier de gastheer ben. We wonen gewoon met z’n allen in een huis, en we maken er het beste van. Maar u vroeg aan mij wat ik zou doen." Het was een ingewikkeld schoonmoeder-schoonzoon gesprek in een hele gevoelige situatie.’
Het Nicaragua van Ortega
Wat gebeurt er in Nicaragua? Lees hier over Ortega en de protesten, voor een verhelderend beeld over de situatie in het land.
meer Brieven aan Andalusië
over het programma
In de vierdelige reisserie Cuba na Castro wordt Yuri Capetillo Hardy gevolgd tijdens de beladen terugkeer naar zijn geboorteland.
terug naar de voorpagina
In de zesdelige serie Brieven aan Andalusië proberen Stef Biemans en zijn gezin te aarden in het land waar ze heen gevlucht zijn omdat hun thuisland Nicaragua te gevaarlijk is geworden.