Saskia de Coster in het schrijfhok

Op 31 was Saskia de Coster te gast in het schrijfhok van 'Brommer op zee'. Lees hieronder de brief die zij schreef aan: het licht.

Saskia de Coster

Geachte licht,

Ik schrijf u omdat ik het beste met u voor heb. Ik wil u een voorstel doen. U hebt zoveel macht, u komt langs en alles is helder, wit oud licht, u mansplaint ons alles, u wijst ons er met leedvermaak op als we doodmoe zijn of lijkbleek.  Zo vermoeiend.

Het is waar, U kan als enige te weten komen of het klopt dat er een staafmixer op de maan ligt, door de patissier Norbert Tierenteyn daarheen geslingerd toen zijn cornetto praline mislukte. U gaat langs de maan en hop, de waarheid zal aan het licht komen. Maar weet u echt alles? Eens proberen, iets heel banaals. Weet u bijvoorbeeld hoe het varken heet dat het huisdier is van Tori Spelling, die van 90210? Dacht ik al.

Sta me toe u hierop te wijzen: waar u wegblijft, wordt het pas interessant. Daar gaan mensen liggen en beminnen, of zitten en verzinnen. Ik gun u dat ook. En ons mensen nog meer van dat.

Vandaar zou ik u willen voorstellen, in overleg met uw baas, om eens om te ruilen: van de dag nacht te maken en omgekeerd. Dan zullen wij mensen onze dagen in het donker doorbrengen, op de tast naar elkaar, een spannend bestaan, en dan kan u eens rusten.

Het varken van Tori Spelling heet trouwens Nutmeg, nootmuskaat.

Daag!