Frankrijk 1957. Misdaad van Gilles Grangier. Met o.a. Jean Gabin, Danielle Darrieux, Nadja Tiller, Paul Frankeur en Roger Hanin.
Een moord in de onderwereld brengt een politie-inspecteur in contact met een entra[KA4]ineuse, die aan coca[KA3]ine verslaafd blijkt te zijn. Een apothekeres (Darrieux), geliefde van de nachtclubeigenaar Hanin, wordt door deze tot drugslevering gedwongen. Ze doodt hem, maar de politieman zorgt ervoor dat zij vrijuit kan gaan en het verslaafde meisje een ontwenningskuur kan volgen. Het geroutineerd gemaakte en tamelijk sfeervolle onderwerelddrama verdient speciale interesse door de merkwaardige romance tussen Jean Gabin en Nadja Tiller vol tegenstrijdige emoties, waarin baatzucht, erotiek en vadergevoelens elkaar afwisselen. Aan het scenario werkte o.a. Jaques Robert en de stemmingsvolle beelden zijn van cameraman Louis Page.
credits
- Regie:
- Gilles Grangier
- Cast:
- Jean Gabin, Danielle Darrieux, Nadja Tiller, Paul Frankeur, Roger Hanin, Robert Manuel, Hazel Scott, Harald Wolff, Robert Berri
- Muziek:
- Jean Yatove
- Jaar:
- 1957
- Alt. titels:
- Désordre et la nuit, Le
- Genres:
- Misdaad
- Trefwoorden:
- Gangsterfilm
- Landen:
- Frankrijk
op televisie 0 uitzendingen
Le désordre et la nuit (1957) is deze week niet op televisie. Log in om een abonnement aan te maken
Reageer