Brimstone wint Gouden Kalf voor beste film

Zes keer prijs voor western van Martin Koolhoven

Vrijdagavond zijn op de slotdag van het Nederlands Film Festival in Utrecht de Gouden Kalveren uitgereikt. Grote winnaar was Brimstone: de western van Martin Koolhoven verzilverde maar liefst zes van de negen nominaties, waaronder voor beste film en beste regie. Een record in de geschiedenis van de Gouden Kalveren.

Naast Brimstone vielen nog twee films meerdere keren in de prijzen: Layla M. van Mijke de Jong won in de categorieën beste actrice (Nora El Koussour) en beste mannelijke bijrol (Mohammed Azaay), en Bram Fischer won in de categorieën beste acteur (Peter Paul Muller) en beste scenario (Jean van de Velde). Tonio van Paula van der Oest, de verfilming van A.F.Th. van der Heidens gelijknamige roman, wist slechts één van zijn zeven nominaties te verzilveren: Sander Vos won in de categorie beste montage.

De uitreiking van de Gouden Kalveren in de Stadsschouwburg Utrecht werd dit jaar niet live op televisie uitgezonden. Wel was het gala live te volgen via de website van het Nederlands Film Festival en was op NPO 1 het programma Ivo Niehe en de Gouden Kalveren te zien, een speciale editie van de TV Show.

Alle winnaars op een rij

De winnaars van 2017

Beste Korte Documentaire 
SNELWEGKERK - Elsbeth Fraanje
Teledoc Campus - A•SY•LUM - Jaap van Heusden, Jefta Varwijk
DE JACHT OP MIJN VADER - Gülsah Dogan

Beste Korte Film 
Nu of Nooit! - POLSKA WARRIOR - Camiel Schouwenaar
SAND - Arjan Brentjes
WEEËN - Nils Vleugels

Beste Interactive
HORIZON ZERO DAWN - Guerilla Games
ASHES TO ASHES - Ingejan Ligthart Schenk, Steye Hallema, Jamille van Wijngaarden
HIDDEN FOLKS - Adriaan de Jongh, Sylvain Tegroeg

Beste Actrice Televisiedrama 
Abbey Hoes - PETTICOAT
Hadewych Minis - HOLLANDS HOOP 2
Lies Visschedijk - SOOF: EEN NIEUW BEGIN

Beste Acteur Televisiedrama 
George Tobal en Majd Mardo - One Night Stand XII - JUNGLE
Guy Clemens - DE ZAAK MENTEN
Waldemar Torenstra - VECHTERSHART 2

Beste Televisiedrama 
DE ZAAK MENTEN - Tim Oliehoek
HOLLANDS HOOP 2 - Dana Nechushtan
One Night Stand XII - JUNGLE - Hetty de Kruijf

Beste Lange Documentaire
DE KINDEREN VAN JUF KIET - Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster
DE MATTHÄUS MISSIE VAN REINBERT DE LEEUW - Cherry Duyns
RADIO KOBANÎ - Reber Dosky
TO STAY ALIVE - A METHOD - Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen
VOGELPARADIJS - David de Jongh

Beste Sound Design
Herman Pieëte - BRIMSTONE
Nardi van Dijk - BRAM FISCHER
Vincent Sinceretti - HOW TO MEET A MERMAID

Beste Muziek
Tom Holkenborg - BRIMSTONE
Marc Lizier - HOW TO MEET A MERMAID
Het Paleis van Boem - RIPHAGEN

Beste Montage
Sander Vos - TONIO
Job ter Burg - BRIMSTONE
Gys Zevenbergen - HOW TO MEET A MERMAID

Beste Production Design
Floris Vos - BRIMSTONE
Alfred Schaaf - RIPHAGEN
Harry Ammerlaan - TONIO

Beste Camera
Rogier Stoffers - BRIMSTONE
Reinier van Brummelen - TO STAY ALIVE - A METHOD
Guido van Gennep - TONIO

Beste Vrouwelijke Bijrol
Marie-Louise Stheins - WALDSTILLE
Carice van Houten - BRIMSTONE
Antoinette Jelgersma - RIPHAGEN

Beste Mannelijke Bijrol
Mohammed Azaay - LAYLA M.
Michel Sluysmans - RIPHAGEN
Johan Leysen - WALDSTILLE

Beste Actrice
Nora El Koussour - LAYLA M.
Rifka Lodeizen - TONIO
Rifka Lodeizen - VERDWIJNEN

Beste Acteur
Peter Paul Muller - BRAM FISCHER
Pierre Bokma - TONIO
Thomas Ryckewaert - WALDSTILLE

Beste Scenario
Jean van de Velde - BRAM FISCHER
Martin Koolhoven - BRIMSTOME
Jan Eilander - LAYLA M.

Beste Regie
Martin Koolhoven - BRIMSTONE
Daan Bakker - QUALITY TIME
Paula van der Oest - TONIO

Beste Film
BRIMSTONE - Els Vandevorst voor N279 Entertainment, Uwe Schott voor X Filme Creative Pool Entertainment
BRAM FISCHER - Richard Claus voor Cool Beans
LAYLA M. - Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings voor Topkapi Films
QUALITY TIME - Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin
TONIO - Alain de Levita, Sabine Brian, Sytze van der Laan voor NL Film & TV