Nominaties Gouden Kalveren bekend gemaakt

Negen nominaties voor Brimstone van Martin Koolhoven

Vrijdagavond heeft het Nederlands Film Festival de Gouden Kalveren-nominaties bekendgemaakt in het bijzijn van filmmakers in het Ketelhuis in Amsterdam.

De meeste nominaties (9) gingen naar Brimstone. De internationale western van Martin Koolhoven werd onder meer genomineerd in de categorieën beste scenario, beste regie en beste film. Tonio van Paula van der Oest, de verfilming van A.F.Th. van der Heidens gelijknamige roman, kreeg zeven nominaties.

Kanshebbers waren films die hun première beleefden tussen 1 juni 2016 en 15 juli 2017. De Gouden Kalveren worden uitgereikt op vrijdag 29 september tijdens het L’OR Gouden Kalveren Gala in de Stadsschouwburg Utrecht.

Beste Korte Documentaire 
Teledoc Campus - A•SY•LUM - Jaap van Heusden, Jefta Varwijk
DE JACHT OP MIJN VADER - Gülsah Dogan
SNELWEGKERK - Elsbeth Fraanje

Beste Korte Film 
Nu of Nooit! - POLSKA WARRIOR - Camiel Schouwenaar
SAND - Arjan Brentjes
WEEËN - Nils Vleugels

Beste Actrice Televisiedrama 
Hadewych Minis - HOLLANDS HOOP 2
Abbey Hoes - PETTICOAT
Lies Visschedijk - SOOF: EEN NIEUW BEGIN

Beste Acteur Televisiedrama 
Guy Clemens - DE ZAAK MENTEN
George Tobal en Majd Mardo - One Night Stand XII - JUNGLE
Waldemar Torenstra - VECHTERSHART 2

Beste Televisiedrama 
DE ZAAK MENTEN - Tim Oliehoek
HOLLANDS HOOP 2 - Dana Nechushtan
One Night Stand XII - JUNGLE - Hetty de Kruijf

Beste Interactive
ASHES TO ASHES - Ingejan Ligthart Schenk, Steye Hallema, Jamille van Wijngaarden
HIDDEN FOLKS - Adriaan de Jongh, Sylvain Tegroeg
HORIZON ZERO DAWN - Guerilla Games

Beste Lange Documentaire
DE KINDEREN VAN JUF KIET - Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster
DE MATTHÄUS MISSIE VAN REINBERT DE LEEUW - Cherry Duyns
RADIO KOBANÎ - Reber Dosky
TO STAY ALIVE - A METHOD - Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen
VOGELPARADIJS - David de Jongh

Beste Sound Design
Nardi van Dijk - BRAM FISCHER
Herman Pieëte - BRIMSTONE
Vincent Sinceretti - HOW TO MEET A MERMAID

Beste Muziek
Tom Holkenborg - BRIMSTONE
Marc Lizier - HOW TO MEET A MERMAID
Het Paleis van Boem - RIPHAGEN

Beste Montage
Job ter Burg - BRIMSTONE
Gys Zevenbergen - HOW TO MEET A MERMAID
Sander Vos - TONIO

Beste Production Design
Floris Vos - BRIMSTONE
Alfred Schaaf - RIPHAGEN
Harry Ammerlaan - TONIO

Beste Camera
Rogier Stoffers - BRIMSTONE
Reinier van Brummelen - TO STAY ALIVE - A METHOD
Guido van Gennep - TONIO

Beste Vrouwelijke Bijrol
Carice van Houten - BRIMSTONE
Antoinette Jelgersma - RIPHAGEN
Marie-Louise Stheins - WALDSTILLE

Beste Mannelijke Bijrol
Mohammed Azaay - LAYLA M.
Michel Sluysmans - RIPHAGEN
Johan Leysen - WALDSTILLE

Beste Actrice
Nora El Koussour - LAYLA M.
Rifka Lodeizen - TONIO
Rifka Lodeizen - VERDWIJNEN

Beste Acteur
Peter Paul Muller - BRAM FISCHER
Pierre Bokma - TONIO
Thomas Ryckewaert - WALDSTILLE

Beste Scenario
Jean van de Velde - BRAM FISCHER
Martin Koolhoven - BRIMSTOME
Jan Eilander - LAYLA M.

Beste Regie
Martin Koolhoven - BRIMSTONE
Daan Bakker - QUALITY TIME
Paula van der Oest - TONIO

Beste Film
BRAM FISCHER - Richard Claus voor Cool Beans
BRIMSTONE - Els Vandevorst voor N279 Entertainment, Uwe Schott voor X Filme Creative Pool Entertainment
LAYLA M. - Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings voor Topkapi Films
QUALITY TIME - Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin
TONIO - Alain de Levita, Sabine Brian, Sytze van der Laan voor NL Film & TV