The Shape of Water wint Oscar voor beste film

Sprookje van Guillermo del Toro wint vier Oscars

Zondagavond zijn in Los Angeles voor de 90ste keer de Oscars uitgereikt. The Shape of Water, het sprookje van van Guillermo del Toro over een vrouw die verliefd wordt op een Zuid-Amerikaans waterwezen, werd bekroond met de prijs voor beste film.

Na de desastreus verlopen uitreiking van verleden jaar verliep het prijzengala ditmaal vlekkeloos: Warren Beatty en Faye Dunaway mochten opnieuw de prijs voor beste film uitreiken om hun 'fout' goed te maken. De Mexicaanse regisseur Guillermo del Toro, die vlak daarvoor al de Oscar voor beste regie had gewonnen, droeg de prijs op aan 'alle jonge filmmakers in de wereld.'

Vooral in de acteurscategorieën waren er weinig verrassingen: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri won zoals verwacht twee Oscars, voor beste vrouwelijke hoofdrol (Frances McDormand) en beste mannelijke bijrol (Sam Rockwell). En ook de Oscars voor Gary Oldmans hoofdrol in Darkest Hour en de bijrol van Allison Janney in I, Tonya kwamen niet als een verrassing.

Bijzonder was de Oscar voor Roger Deakins (beste cinematografie, Blade Runner 2049), die na maar liefst dertien onverzilverde nominaties eindelijk het gouden beeldje mee naar huis mocht nemen. Hij versloeg onder meer de Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema (Dunkirk) en Rachel Morrison (Mudbound), de eerste vrouw die ooit in de categorie genomineerd werd.

Alle winnaars op een rij


BESTE FILM

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 

BESTE REGISSEUR

Dunkirk, Christopher Nolan

Get Out, Jordan Peele

Lady Bird, Greta Gerwig

Phantom Thread, Paul Thomas Anderson

The Shape of Water, Guillermo del Toro
 

BESTE MANNELIJKE HOOFDROL

Timothee Chalamet, Call Me By Your Name

Daniel Day Lewis, Phantom Thread

Daniel Kaluuya, Get Out

Gary Oldman, Darkest Hour

Denzel Washington, Roman J. Isreal, Esq


BESTE VROUWELIJKE HOOFDROL

Sally Hawkins, The Shape of Water

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, The Post


BESTE MANNELIJKE BIJROL

Willem Dafoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins, The Shape of Water

Christopher Plummer, All the Money in the World

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


BESTE VROUWELIJKE BIJROL

Mary J. Blige, Mudbound

Octavia Spencer, The Shape of water

Allison Janney, I, Tonya

Laurie Metcalf, Lady Bird

Lesley Manville, Phantom Thread


BESTE CINEMATOGRAFIE

Blade Runner 2049, Roger Deakins

Darkest Hour, Bruno Delbonnel

Dunkirk, Hoyte van Hoytema

Mudbound, Rachel Morrison

The Shape of Water, Dan Laustsen


BESTE DOCUMENTAIRE

Abacus

Faces Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island


BESTE BUITENLANDSE FILM

The Insult, Libanon

Loveless, Rusland

On Body and Soul, Hongarije

The Square, Zweden

Una mujer fantástica, Chili

 

BESTE ANIMATIEFILM

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

The Boss Baby

Loving Vincent
​​​​​

BESTE ORIGINELE SCENARIO

The Shape of Water (Guillermo Del Toro & Vanessa Taylor)

Lady Bird (Greta Gerwig)

The Big Sick (Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani)

Get Out (Jordan Peele)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh)
 

BESTE AANGEPASTE SCENARIO

Molly's Game (Aaron Sorkin)

Call Me By Your Name (James Ivory)

Logan (Scott Frank & James Mangold)

The Disaster Artist (Scott Neustadter, Michael H. Weber)

Mudbound (Dee Rees, Virgil Williams)


BESTE ORIGINELE MUZIEK

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 

BESTE ORIGINELE NUMMER

Remember Me (uit Coco)

Mystery of Love (uit Call Me By Your Name)

This Is Me (uit The Greatest Showman)

Mighty River (uit Mudbound)

Stand Up For Something (uit Marshall)
 

BESTE PRODUCTIEDESIGN

Beauty and The Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water


BESTE KOSTUUMS

Beauty and The Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of water

Victoria & Abdul


BESTE MAKE-UP & HAAR

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder


BESTE MONTAGE

Baby Driver

Dunkirk

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 

BESTE GELUIDSMONTAGE

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi


BESTE GELUIDSMIXING

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi


BESTE VISUAL EFFECTS

Blade Runner 2049

Guardians of the Galaxy Vol2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes
 

BESTE KORTE SPEELFILM

DeKalb Elementary

The Eleven O'Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote/All of Us
 

BESTE KORTE DOCUMENTAIRE

Edith and Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop
 

BESTE KORTE ANIMATIEFILM

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

Interviews met de winnaars

advertentie