Félix Enríquez Alcalá

1951 Regisseur, Cameraman

Félix Enríquez Alcalá (1951) is regisseur en cameraman.
Er zijn 8 films en 1 serie gevonden.

Taken

2002 |

Verenigde Staten 2002. Breck Eisner, Steven Spielberg en Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Tina Holmes, Joel Gretschen, Steve Burton, Joel Gretsch en Dakota Fanning.

In 2001 wees een opinieonderzoek van het gerenommeerde bureau Gallup uit dat 33% van de Amerikaanse bevolking gelooft in ontvoeringen door buitenaardse wezens. Een jaar later lanceerde Steven Spielberg de razende populaire tiendelige televisieserie Taken (geregisseerd door verschillende regisseurs) waarin drie families worden gevolgd die vanaf de Tweede Wereldoorlog met enige regelmaat worden ontvoerd door onmenselijke vreemdelingen. De peperdure serie won in september 2003 een Emmy. Het scenario van Taken werd geschreven door bassist Leslie Bohem die zijn affiniteit met de materie twintig jaar eerder etaleerde met de plaat 'In outer space' van discoband Sparks.

The Taking of Pelham One Two Three

1998 | Thriller, Misdaad

Verenigde Staten 1998. Thriller van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Edward James Olmos, Vincent D'Onofrio, Richard Schiff, Donnie Wahlberg en Lorraine Bracco.

Onderhoudende en spannende remake voor de tv van de oorspronkelijke film uit 1974 van Joseph Sargent. Drie schurken kapen een Newyorkse metrotrein en nemen veertien passagiers in gijzeling. De koele leider van de bende is Mr. Blue (D`Onofrio). Hij wordt geholpen door de labiele Mr. Grey (Wahlberg) en Mr. Green (Schiff), die een gefrustreerde medewerker van de Newyorkse ondergrondse is en het complot heeft bedacht. Twee smerissen, detective Piscotti (Olmos) en zijn collega Ray (Bracco) van de politie in New York, die ervaring hebben met onderhandelingen bij kidnappingen, worden opgetrommeld en gevraagd te assisteren. Meeslepende film dankzij de gestileerde regie van Alcalá en het hoge tempo.

Brimstone

1998 | Thriller

Verenigde Staten 1998. Thriller van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Peter Horton, John Glover, Currie Graham en Peter Woodward.

VV.

Justice League of America

1997 | Familiefilm, Actiefilm, Avonturenfilm

Verenigde Staten 1997. Familiefilm van Lewis Teague en Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Matthew Settle, David Ogden Stiers, Kimberly Oja, Ken Johnston en John Kassir.

De pilot voor een tv-serie die pretendeert een kruising te zijn van [KL]Superman[KLE], [KL]Spiderman[KLE], [KL]Batman & Robin[KLE], [KL]Flash Gordon[KL], [KL]Captain America[KLE] en [KL]Wonder Woman[KLE] met ingredi[KA3]enten uit [KL]X Files[KLE], enz., maar het allemaal niet is. In New Metro City terroriseert de euvele Dr. Eno (Ferrer) alias Wheatherman de inwoners door verschrikkelijk bar weer te ontketenen. De stad wordt echter beschermd door het koene clubje uit de titel, die dus gekostumeerd zijn als de hierboven vermelde stripverhaalhelden van [KL]Marvel Comics[KLE]. Deze potige jongens en meisjes met ongekend talent in de vorm van kinetische krachten, speurzin en list, zijn in het dagelijkse leven gewone burgers; we onthullen hier hun identiteiten: Guy Gardener (Settle) is Green Lantern, J`onn J`onz (Stiers) is Martian Manhunter; Tori Olafsdotter (Oja) is Ice; Barry Allen (Johnston) is Flash; Ray Palmer (Kassir) is The Atom en Bebe DiCosta (Hurd) is Fire. In het scenario van David Hoselton en Scott Shepherd zit hooguit een verhaal voor een uur en de film is een en al plagiaat van andere tv-series en stripverhalen. Voor de fans van Justice League of America is een dergelijke kritiek heiligschennis en barbaarse taal - we zijn het ons bewust.

Fire Down Below

1997 | Actiefilm, Drama, Thriller

Verenigde Staten 1997. Actiefilm van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Steven Seagal, Kris Kristofferson, Marg Helgenberger, Harry Dean Stanton en Stephen Lang.

Een industrieel (Kristofferson) wil zijn chemisch afval kwijt in een dorpje in de heuvels van Kentucky maar heeft niet gerekend op een aikidomeester (Seagal). En die is wel in voor een stevig potje matten met het geboefte (gelukkig vallen ze hem keurig één voor één aan). Seagal - met zijn eeuwige staartje en leren jas - lijkt zich wat in te houden na zijn mallotige schopfilm On Deadly Ground (1994) maar het blijft een B-film volgens de A-Team formule. De actiescènes - waaronder een achtervolging per truck en auto - worden evenwel keurig geregisseerd door tv- en inmiddels speelfilmregisseur Alcalá.

Deadly pursuits

1996 | Thriller

Verenigde Staten 1996. Thriller van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Reginald VelJohnson, Patrick Muldoon, Tori Spelling en Richard Belzer.

Het leven van een jonge student stort ineen als zijn moeder en zijn zus worden vermoord en zijn vader, de enige verdachte, wordt vermist. Als hij op zoek gaat naar zijn vader om later te kunnen bewijzen dat deze niets met de moorden te maken heeft, wordt hij verliefd op de mysterieuze Meredith

Deadly Pursuits

1996 | Mysterie, Thriller

Verenigde Staten 1996. Mysterie van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Tori Spelling, Patrick Muldoon, Richard Belzer, Mitchell Laurance en Leigh Murray.

Weinig spannend mysterie, maar aan het plot is een draai gegeven, die het kijken rechtvaardigt. Student Tim Faulkner (Muldoon) komt naar huis om te ontdekken dat zijn moeder en zus vermoord zijn. Zijn vader is verdwenen, maar dat verbaast hem niet, want die reist veel als internationale bankier. FBI-agent Vel Johnson verdenkt zijn vader, maar meent dat hij nooit ver weg kan zijn, want zijn pas ligt nog op kantoor. Tim gaat op zoek wat hem naar Charleston in South Carolina voert. Hij valt daar in de armen van Meredith (Spelling) een serveerster en lichtekooi, die haar werkterrein op parties heeft. Dit is geen toeval, want zij moet een oogje op Tim houden voor Mariano (Belzer), die ook op zoek is naar zijn vader. Mariano meent dat Faulkner senior hem bezwendeld heeft bij het witwassen van drugsgeld. Ook Tim komt erachter. De FBI houdt op zijn beurt weer alles en iedereen in de gaten om de zaak te ontrafelen. Behalve de voornoemde, onverwachte plotwending, bevat de film verder de gebruikelijke ingrediënten die dergelijk kijkvoer moeten bevatten. De personages slagen er niet in om geloofwaardig over te komen. Het scenario van Michael Ahnemann bevat belachelijk dialoog; bovendien maakt hij nodeloze toespelingen op sociale verschillen die niks met het verhaal te maken hebben. Alcala regisseert echter met vaste hand en weet daardoor de toeschouwers aan het kleine scherm vast te houden. Het camerawerk van Herbert Davies is scherp en gemengd met de juiste kleuren. Het spel is van acceptabel tot slecht.

Seduced and Betrayed

1995 | Thriller, Drama

Verenigde Staten 1995. Thriller van Félix Enríquez Alcalá. Met o.a. Susan Lucci, David Charvet, Mary Ellen Trainor, Peter Donat en Gabrielle Carteris.

Timmerman Dan Hiller heeft pech in zaken en zit zonder geld. Hij houdt van zijn lieve vrouw Cheryl. Ze zijn nog jong en verhuizen met hun enige zoontje naar Phoenix. Hij vindt er werk op het schitterende buiten van de seksueel gefrustreerde Victoria, een vrouw die tot het establishment behoort.

ER

1994 | Drama

Verenigde Staten 1994. Drama van Michael Crichton. Met o.a. Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Deezer D. en Goran Visnjic.

Timmerman Dan Hiller heeft pech in zaken en zit zonder geld. Hij houdt van zijn lieve vrouw Cheryl. Ze zijn nog jong en verhuizen met hun enige zoontje naar Phoenix. Hij vindt er werk op het schitterende buiten van de seksueel gefrustreerde Victoria, een vrouw die tot het establishment behoort.

op televisie
0 uitzendingen

Maak een abonnement aan als u op tijd gewaarschuwd wilt worden wanneer Félix Enríquez Alcalá op televisie komt.

Reageer