Over de serie en maker

Een vrouw die verdrietig kijkt met een bordje in haar hand van een emoji die ook zielig kijkt

Recente onderzoeken geven aan dat de hoeveelheid mentale problemen van puber en tienerjongeren fors is toegenomen in de afgelopen jaren. Mentale en sociale druk, zorgen over toekomst, emotionele problemen en meer. De cijfers liegen er niet om. Durven praten en ruimte innemen om je gevoelens en emoties te delen is belangrijk: het kan een eerste stap zijn naar je beter voelen. Met de humoristische sketchserie Om te janken geeft maker Leon Wohlrabe een vilein commentaar op opgroeien anno nu en pleit hij voor ongegeneerd ruimte innemen voor je emoties. Met o.a. Pepijn Jongsma, Adam Fitz-Jim, Bert Hana, Brownie Dutch, Yara Baas, Tim Kanon, Shanaya Dap, Roos van Barneveld.

Over de maker 

Leon Wohlrabe (2004) is een Nederlandse maker die zich beweegt op het snijvlak van video, theater en performance, met een uitgesproken gevoel voor het absurde. Onder de naam Wolliewohl Junior ontwikkelde hij zich als autodidact tot een eigenzinnige maker. Vaak gedreven door scherpe maatschappelijke observaties en persoonlijke thematiek. Hij maakte eerder de voorstelling Begrafenisondernemer The Show en het sketchprogramma Generatie K*T. Ook is hij de maker van Hokjesdenker op Instagram en TikTok.

In deze serie wil ik niet uitleggen hoe het ‘hoort’, maar laten zien hoe het voelt. Niet educatief, niet belerend, maar rauw, vreemd en soms gewoon ongemakkelijk. Zoals het leven zelf. In Om te janken staat de emotionele binnenwereld van jongens centraal, maar dan geplaatst in een absurde realiteit waar alles nét uit verhouding is. Want zo voelt opgroeien ook: alsof iedereen het script kent behalve jij. Voor mij betekent deze serie ruimte maken voor een toekomst waarin jongens ongegeneerd mogen janken, lachen, twijfelen, bang zijn en alles daartussenin. Waar emotie geen bijzaak is, maar het hoofdgerecht. En ja, soms is dat om te janken.

Leon Wohlrabe
regisseur