Onze Man bij de Taliban wint Zilveren Nipkowschijf

Thomas Erdbrink bij de Taliban

Na het plotselinge vertrek van de Amerikanen en hun westerse bondgenoten verlaten ook bijna alle buitenlandse journalisten Afghanistan. Journalist Thomas Erdbrink en regisseur Roel van Broekhoven besluiten juist een paar maanden in Kabul te gaan zitten. In de vierdelige serie Onze man bij de Taliban ervaren ze hoe de nieuwe machthebbers de touwtjes elke dag iets strakker aanhalen.

Winnaar Zilveren Nipkowschijf 2023

Onze man bij de Taliban vertelt de verhalen van de Afghanen die, nadat het westen hen in de steek heeft gelaten, verder moeten leven onder de Taliban.

Thomas trekt op met trotse Taliban bommenleggers, spreekt moedige vrouwen die ondanks alle dreigementen vechten voor een gelijke plek in het nieuwe 'Islamitisch Emiraat' en ziet op het platteland de verwoestende uitwerking van de jarenlange droneaanvallen van de Amerikanen en hun westerse bondgenoten.

Hij leert tijdens zijn maanden in Kabul een tv-presentatrice kennen die president wil worden en zich verzet tegen de verplichte gezichtsbedekking als ze het nieuws leest. Hij gaat ook langs bij een Talibanstrijder die een kind van zijn gedode broer heeft geadopteerd en toch nog steeds klaarstaat om zelf naar het paradijs af te reizen. 

Jonge vrouwen mogen niet naar school van de Taliban, maar in een illegaal klasje ontmoet Thomas boze meisjes van vijftien die ondanks de risico’s toch les krijgen.