Bureau Buitenland
Palestijns bedoeïenendorp van de kaart? - Kans op hiv onder Afro-Amerikaanse homoseksuelen veel groter - Roemenië stemt in referendum over homohuwelijk
Palestijns bedoeïenendorp van de kaart? - Kans op hiv onder Afro-Amerikaanse homoseksuelen veel groter - Roemenië stemt in referendum over homohuwelijk
De Israëlische overheid heeft de inwoners van het Palestijnse dorp Khan al-Ahmar vlakbij Jeruzalem een ultimatum gesteld: of ze slopen hun eigen huizen of het Israëlische leger doet dit en brengt dan de kosten in rekening. Mensenrechtenactivisten van over de hele wereld verzamelen zich in het gebied maar Israël zet door, de eerste bulldozers zijn al ter plaatse. NRC-journalisten voormalig Israël-correspondent Derk Walters legt uit waar de ontruiming en sloop van dit dorpje van nog geen tweehonderd inwoners voor staat.
Een onderbelichte epidemie in de Verenigde Staten: hiv onder Afro-Amerikaanse homoseksuelen. Juist onder deze groep is het hiv-virus nog overal aanwezig. Onder zwarte homoseksuelen is de kans dat zij hiv krijgen in hun leven één op twee. Ter vergelijking: onder witte homoseksuelen is deze kans één op elf... Verslaggever Jurriaan van Eerten gaat met de 28-jarige Afro-Amerikaan Treshawn Wright mee naar een gay bar in Phoenix, Arizona. “Correctie3/10/18 redactie Bureau Buitenland: in deze reportage wordt foutief gezegd datPrEP de symptomen van een hiv-infectie zou onderdrukken. PrEP is een middel datbij juist gebruik de overdracht van hiv voorkomt. Aangeraden wordt om daarnaastcondooms te gebruiken, ook omdat PrEP niet tegen andere SOA’s beschermt. Eendilemma in de zwarte homoseksuele gemeenschap in de VS vormen de hoge kostenvan PrEP: die kunnen in de VS oplopen tot 2000 dollar per maand. Daarvan moet,zelfs met een verzekering, nog een aanzienlijk deel zelf betaald worden,vanwege de hoge eigen risico’s en het meebetalen aan medische kosten bijverzekeringen in de VS. Ook wordt in de reportage abusievelijk het begrip aidsmet hiv verwisseld. Het gaat om de kans van één op twee om het hiv-virus op telopen, niet de ziekte aids.”
Een onderbelichte epidemie in de Verenigde Staten: hiv onder Afro-Amerikaanse homoseksuelen. Juist onder deze groep is het hiv-virus nog overal aanwezig. Onder zwarte homoseksuelen is de kans dat zij hiv krijgen in hun leven één op twee. Ter vergelijking: onder witte homoseksuelen is deze kans één op elf... Verslaggever Jurriaan van Eerten gaat met de 28-jarige Afro-Amerikaan Treshawn Wright mee naar een gay bar in Phoenix, Arizona. “Correctie 3/10/18 redactie Bureau Buitenland: in deze reportage wordt foutief gezegd dat PrEP de symptomen van een hiv-infectie zou onderdrukken. PrEP is een middel dat bij juist gebruik de overdracht van hiv voorkomt. Aangeraden wordt om daarnaast condooms te gebruiken, ook omdat PrEP niet tegen andere SOA’s beschermt. Een dilemma in de zwarte homoseksuele gemeenschap in de VS vormen de hoge kosten van PrEP: die kunnen in de VS oplopen tot 2000 dollar per maand. Daarvan moet, zelfs met een verzekering, nog een aanzienlijk deel zelf betaald worden, vanwege de hoge eigen risico’s en het meebetalen aan medische kosten bij verzekeringen in de VS. Ook wordt in de reportage abusievelijk het begrip aids met hiv verwisseld. Het gaat om de kans van één op twee om het hiv-virus op te lopen, niet de ziekte aids.”
Homoseksuelen mogen net zo goed trouwen als heteroseksuelen. Dat bepaalde het Roemeense Hooggerechtshof eind vorige week. Maar deze mijlpaal in de emancipatie van de LHBT-gemeenschap kan zondag alweer worden omver gehaald. Dan gaan de Roemenen namelijk stemmen over een voorstel om het homohuwelijk in de grondwet te verbieden. Wij praten met Wielie Elhorst van het Europees Forum van Christelijke LHBT-groepen.