Bureau Buitenland - Trump belooft vrede in Oekraïne, maar hoe?
Bureau Buitenland - Trump belooft vrede in Oekraïne, maar hoe?
In Bureau Buitenland hoor je internationaal nieuws, reportages en geopolitiek. Met achtergronden en opmerkelijke verhalen, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur.
Panamakanaal heeft al genoeg problemen
“Panama is een soeverein land en het kanaal hoort daarbij”, met die woorden reageert de Panamese president José Raúl Mulino op Donald Trump. Maar de Amerikaansen president blijft zeggen het kanaal over te willen nemen. Hoe komt die boodschap in Panama aan? Journalist en podcastmaker Marieke de Veer is te gast.
Trump belooft vrede in Oekraïne, maar hoe?
Trump had 24 uur in het Witte Huis nodig om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Althans, dat had hij beloofd. Inmiddels spreekt hij liever over 100 dagen, maar in april is de oorlog dan toch écht voorbij volgens Trump. Hoe denkt hij dat voor elkaar te gaan krijgen? We bespreken het met defensiejournalist Jens Franssen! En hoe staat het ervoor aan front? Verslaggever Michiel Driebergen praat ons bij vanuit Kherson.