Dode Dichters Almanak stopt
Gisteren werd in het NRC Handelsblad bekend gemaakt dat Dode Dichters Almanak stopt. De laatste uitzending van dit middernachtelijke poëzieprogramma komt in december 2014 op televisie.
We betreuren het einde van Dode Dichters Almanak. Het programma is uniek in zijn soort (waar ter wereld vindt je een programma dat wekelijks een poëzievoordracht uitzendt?) en denken na over een eventueel alternatief.
Tot die tijd hebben we op deze pagina vast enkele uitzendingen verzameld. Welke voordracht vond u mooi? Laat het ons weten onderaan deze pagina.
NRC Handelsblad: ‘Waarom wel ophef over Lingo?’ VPRO betreurt einde Dode Dichters Almanak
Nu zal de Dode Dichters Almanak dan zelf sneven. Na 704 uitzendingen daalt het poëzieprogramma op 28 december ten grave. Als dagsluiting toont de rubriek op zondagavond een inmiddels overleden dichter die voordraagt uit eigen werk. Vorig seizoen keken gemiddeld 45.000 kijkers.
De VPRO betreurt het einde („Doodzonde, uniek in de wereld”), maar Gijs van Beuzekom, de netmanager van Nederland 2 schrapt alle tv-programma’s na middernacht, omdat hij moet bezuinigen: „We willen programma’s op primetime zoveel mogelijk ontzien. Dus komen programma’s in de nacht het eerste aan bod.”
Deborah Digges
De Amerikaanse dichteres Deborah Digges (1950–2009) schreef vier dichtbundels en twee memoires. In 2009 pleegde ze zelfmoord door zich van een sporttribune te storten. In de Dode Dichters Almanak leest Deborah Digges het gedicht 'Broom'. Vertaling: Anneke Brassinga.
Hilde Domin
Vier gedichten van een geheimzinnige en onmiddellijk overtuigende eenvoud. In aflevering 602 van de Dode Dichters Almanak de gedichten 'Im regen geschrieben' en 'Tunnel'.
Wislawa Szymborska
In zekere zin was de toekenning van de Nobelprijs voor literatuur aan de Poolse Wislawa Szymborska (1923–2012) ook een eerbetoon aan haar Nederlandse vertaler Gerard Rasch (1946–2004). In de Dode Dichters Almanak Szymborska's '1945', in de vertaling van Gerard Rasch.
Willem Wilmink
Twee kinderversjes op het eerste gezicht, maar Willem Wilmink (1936–2003) maakte geen onderscheid tussen zijn werk voor kinderen en wat de ‘kenners’ (aan wie hij een bloedhekel had) ‘het serieuze deel van zijn oeuvre’ noemden. In afl. 608: 'Ik wil dromen' en 'Lezen is heerlijk'.
Accepteer de 'social' cookies om deze 'youtube'-content te bekijken.
Een moment geduld, de content wordt geladen.
Serge Gainsbourg
In de Dode Dichters Almanak staat Serge Gainsbourg (1928–1991) centraal, met '…sur le scenic railway'.
Hans Andreus
De veelzijdige Hans Andreus (1926-1977) liet een breed oeuvre na van gedichten, hoorspelen, televisie- en reclameteksten, chansons, romans, een novelle en vele kinderboeken. In de Dode Dichters Almanak een viertal van zijn gedichten