Aan de vooravond van de veiligheidsconferentie in München, dit weekend in volle gang, dreigt de Amerikaanse president Donald Trump voor het eerst sinds het einde van de Koude Oorlog met het herstarten van kernproeven. Dit bovenop het nieuws dat de Amerikanen vorige week het kernwapenverdrag START 2 lieten verlopen, dat sinds 1991 het aantal Amerikaanse en Russische kernwapens in toom hield.
Hoogleraar internationale betrekkingen Michal Onderco schreef het boek Europe’s nuclear umbrella en is bij de conferentie in München aanwezig. Hij vertelt meer.
Verder in OVT: Bismarck, Wuthering Heights, OVT Doc: Pottenkijkers ongewenst en meer.
Dreigt een nieuwe wapenwedloop?
Trump dreigt met het herstarten van kernproeven, en sinds vorige week is het Amerikaans-Russische kernwapenverdrag START 2 verlopen. Gaan we terug naar de piek van 1986, met meer dan 70.000 kernkoppen wereldwijd? Hoogleraar internationale betrekkingen Michal Onderco schreef het boek 'Europe’s nuclear umbrella' en is de afgelopen dagen bij de conferentie in München aanwezig geweest.
'Ultiem liefdesverhaal' Wuthering Heights opnieuw verfilmd
De makers noemen het een verfilming van 'de grootste liefdesgeschiedenis aller tijden'. Maar hoeveel zien we terug van Brontë's iconische roman? Schrijver en anglist Kristine Johanson is te gast.
Recht van de sterkste #4: Otto von Bismarck
Duitslandkenner Hanco Jürgens over de "IJzeren Kanselier" Otto von Bismarck.
Recensies met Nadia Bouras
Elke week bespreken we historische tips. Deze week is de beurt aan Nadia Bouras. Zij bespreekt twee boeken en een film.
Vrij, onverveerd
Recent is het boek 'Vrij, onverveerd' verschenen. Het vertelt de geschiedenis van 'Het Parool' als verzetskrant, en onderzoekt hoe persvrijheid onder druk staat; toen én nu. We gaan erover in gesprek met een van de schrijvers van het boek, journalist en onderzoeker Teun Dominicus.
OVT Doc: Pottenkijkers ongewenst
Dankzij geopolitieke spanningen is de Chagos-archipel opnieuw actueel. Programmamaker Saar Slegers verdiepte zich in de bewoners van de eilanden, en maakte 15 jaar geleden voor de NTR een documentaire: ‘Pottenkijkers ongewenst’.