gids: 30 juni en 1 juli

gids: 30 juni en 1 juli

Mathias Eick op NPO Radio 4

zaterdag 30 juni op radio en tv

09.00 - 9.50 uur Televisie NPO1
Veel van de artiesten en ensembles die je afgelopen seizoen zag bij VPRO Vrije Geluiden spelen deze zomer op één van de vele festivals die Nederland rijk is. In deze uitzending veel verrassende muziek die in de zomer ook live te bewonderen is. 
The Old Ditch Riverhoppers (6 juli op Madness festival Terschelling), Cameron Graves Trio (13 juli North Sea Jazz),
Sona Jobarteh (8 juli Afrika Festival),
Fink (1 juli Down the Rabbit Hole),
Bitori (8 juli Amsterdam Roots festivali),
Trio Bruinsma.Baas.Verhage (29 juni Down the Rabbit Hole), Sevdaliza (15 juli North Sea Jazz festival/ 17 augustus Lowlands),
Tin Men & the Telephone (21 juli Wonderfeel),
Meridian Brothers (9 augustus Zomerpark Festival Venlo),
The Secret Diary of Nora Plain (21 juli Wonderfeel),
Ruthie Foster (13 juli North Sea Jazz festival),
Les Filles de Illighadad (23 juni Strange Sounds from Beyond).

21.00 - 23.00 NPO Radio 2 Soul & Jazz 
Een vooruitblik op North Sea Jazz 2018. Zondag 15 juli in de Hudson onder meer het Mathias Eick Quintet, Eric Vloeimans’ Levanter en het Billy Hart Quartet met Joshua Redman.

23.00 - 24.00 NPO Radio 4
Aad van Nieuwkerk presenteert nieuwe CD’s, concert-tips en mooie ontdekkingen uit de klassieke muziek in de volle breedte. 

zondag 1 juli op radio en tv

10.30 - 11.20 uur Televisie NPO1
géén uitzending

23.00 - 24.00 NPO Radio 4
Klassiek, jazz, wereldmuziek en alles ertussenin komt aan bod in het laatste uurtje van de zondagavond, gepresenteerd door Aad van Nieuwkerk.

Vandaag staat Vrije Geluiden op NPO Radio 4 kort stil bij de 30e sterfdag van de Nederlandse componist Lex van Delden. 

Lex van Delden (Amsterdam, 10 september 1919 – aldaar, 1 juli 1988) was een Nederlandse componist en klassieke muziek-recensent. Hij werd geboren als Alexander Zwaap, maar in 1953 werd de naam die hij sinds de bevrijding in 1945 had gebruikt (Lex van Delden - afgeleid van zijn onderduiknaam) officieel erkend.

In de jaren vijftig en zestig was Lex van Delden een der meest uitgevoerde componisten van zijn generatie. Tal van zijn composities ontstonden uit opdrachten (van onder meer de Nederlandse regering, de Gemeente Amsterdam en de radio) en werden met groot succes gespeeld door het Concertgebouworkest.

Uit vele van zijn werken spreekt een diep gevoelde sociale bewogenheid. Zo ontstond het orkestwerk In Memoriam (1953) onder de indruk van de grote stormramp van 1953 in Nederland, België en Engeland, en vormt het oratorium De Vogel Vrijheid (1955) een emotioneel protest tegen de slavernij.

Hieronder vind je de speellijsten van onze radio- en televisie-uitzendingen van dit weekend. 

Speellijsten Vrije Geluiden op radio en tv 30 juni en 1 juli 2018

NPO Radio 2 Soul en Jazz (zaterdag)

21.02
CD Survivor
Tshegue - Survivor
3’38”

21.06
CD In the Cave (NJA1801)
Dexter Gordon: Body and soul (inclusief aankondiging)
9’43”

21.17
CD Levanter
Eric Vloeimans, Jeroen van Vliet, Kinan Azmeh: Ocean of petals
8’25”

21.27
CD Project S
Benjamin Herman: Les Protecteurs
3’50”

CD Project S
Benjamin Herman: Piscine au bord de la piscine
4’05”

21.35
CD All our reasons
Ethan Iverson, Billy Hart, Ben Street (en niet Joshua Redman maar Mark Turner): Tolli’s Dance
5’27”

21.42
CD So Calypso
Calypso Rose: Calypso Blues
4’20”

21.48
Liveopnamen EBU (opgenomen door de BBC) WM/2018/01/01/01
“Last cup” (8’36) is gecomponeerd door de virtuoze kemanche- speler (strijkinstrument) Saman Samimi.
“Sazo Avaz” (6’24) is een traditioneel stuk.
Alireza Ghorbani (zang),
Saman Samimi (kemancheh),
Milad Mohammadi (tar),
Hussein Zahawy (percussie)

22.02
CD Un dia Cualquiera
Harold López-Nussa: Una tarde cualquiera en Paris
4’48”

22.10
CD Dug Out Skyscrapers
De Beren Gieren - Voorlopige dagen
10’09

22.20
CD Heaven and Earth
Kamasi Washington: Hub-tones
9’10”

22.30
Opname uit RASA: Boubakar Traoré, opname 9 maart 2012

22.40
Live opname van de VPRO:
Mathias Eick Quintet 19 februari 2015, Lantaren Venster Rotterdam

NPO Radio 4 (zaterdag en zondag)

zaterdag 30 juni 2018

23.03
Non vidi mai dopo notturna pioggia - Luca Marenzio
door ens. Rossoporpora olv Walter Testolin
cd: L’amoroso & Crudo Stile
3’43”

23.06
Senza il mio sole - Luca Marenzio
door ens. Rossoporpora olv Walter Testolin
cd: L’amoroso & Crudo Stile
6’28”

23.15
CD Ravel Franck Ligeti Messiaen (ECM 2556)
César Franck: Sonate voor piano en viool in A-groot
Duo Gazzana
14’17”

23.30
Neumann Cordua, Theodoor Pianotrio, II.: Romanze
Robles de Medina, Roderigo [piano] & Zhu, Pei Pei [viool] & Warenberg, Wladislaw [cello]
4’29”

Neuman Cordua, Theodoor Pianotrio, III.: Scherzo
Robles de Medina, Roderigo [piano] & Zhu, Pei Pei [viool] & Warenberg, Wladislaw [cello]
5’02”

23.41
CD The Voice of Rebellion (Genlin)
Johannes Brahms / Jeremy Menuhin: Slow movement uit Sextet in G
Duo Menuhin
5’25”

CD Dance (eigen uitgave z.nr.)
Anoniem: Bir Firtina
Sanem Kalfa (zang en elektronica) + Georges Dumitriu (gitaar, altviool, elektronica)
6’05”

CD Discretion (Panegyric GYRSP2)
Robert Fripp, Theo Travis: A Careful Distance
Robert Fripp (gitaar), Theo Travis (fluit, saxofoon)
3’00”

zondag 1 juli 2018

23.03
CD Specter (Sono Luminus)
George Antheil, bew. W. Gebauer: Spectre of the Rose Waltz
Duo Odéon
1’52”

23.05
CD Specter (Sono Luminus)
George Antheil, bew. W. Gebauer: Spectre of the Rose Waltz pt 2 + 3
Duo Odéon
4'20" 

23.09
EBU-opname (Buma-code: 20170930 EBU, SM/2018/02/34/01)
Tylman Susato: Pavane en Gaillarde ‘La dona’ uit ‘Dansereye’
Cellini Consort
5’40”

Carlo Farina (1604-1639): Brandi, uit ‘Terzo libro delle Pavane, Gagiarde, Brandi, Volte…’
Cellini Consort
7’42”

23.24
CD Boethius, Songs of consolation (Glossa)
trad., tekst Boethius: Carmina qui quondam
Sequentia:
Benjamin Bagby, voice, harps & direction
Norbert Rodenkirchen, flutes

6’59”

23.30
Lex van Delden: Sonate voor viool en piano, op.82 - deel II, "Aria"
Keulen, Isabelle van [viool] & Brautigam, Ronald [piano]
5'15"

23.37
CD Lex van Delden (Smith & Co.)
Lex van Delden: Impromptu voor harp
Phia Berghout (harp)
5'29"

23.45
CD Tippett Rise 2017: Daydreams
John Luther Adams: Red Arc/Blue Veil
Vicky Chow & Doug Perkins
12’35”

NPO 1 (zaterdag en zondag)

zaterdag 30 juni 
The Old Ditch Riverhoppers - When I Wake Up
Madness festival Terschelling vrijdag 6 juli
Cameron Graves Trio - Planetary Prince
North Sea Jazz vrijdag13 juli
Sona Jobarteh - Kanu
Afrika Festival  zondag 8 juli
Fink - Day 22
Down The Rabbit Hole 1 juli
Bitori - Cabalo
Amsterdam Roots 8 juli
Trio Bruinsma.Baas.Verhage - Hymnus
Down The Rabbit Hole 29 juni
Sevdaliza - Human
North Sea Jazz 15 juli & Lowlands 17 - 19 aug
Tin Men & the Telephone - The Wall
Wonderfeel zaterdag 21 juli
Meridian Brothers - Estaré Alegre, No Estaré Triste
Zomerpark Festival Venlo 9 augustus
The Secret Diary of Nora Plain - Here is My Arm
Wonderfeel zaterdag 21 juli
Ruthie Foster - Singing the Blues
North Sea Jazz 13 juli
Les Filles de Illighadad - Nimas Wadnat Chitawen
Strange Sounds From Beyond NDSM werf

zondag 1 juli
géén uitzending

advertentie