gids: 10 en 11 november

gids: 10 en 11 november

géén Vrije Geluiden op zondagochtend

zaterdag 10 november op radio en tv

09.00 - 9.50 uur Televisie NPO1
Giovanca ontvangt multi-instrumentalist Tcha Limberger, het trio van drummer Philippe Lemm en duo Asdis Valdimarsdóttir(altviool) en Marcel Worms (piano).
Net zoals zijn Nederlandse neven van de familie Rosenberg is de blinde multi-instrumentalist Tcha Limberger uit België grootgebracht met de muziek van de Manouche-jazzstijl van de legendarische gypsy-gitarist Django Reinhardt.
Philippe Lemm is een jonge drummer, geboren in 1985 in Nederland, maar al jaren wonend en werkend in New York. In september verscheen ‘City Birds’, het tweede album van zijn Philippe Lemm Trio, met daarin verder de Amerikaanse pianist Angelo Di Loreto en bassist Jeff Koch. 
De nieuwe cd van altvioliste Asdis Valdimarsdóttir en pianist Marcel Worms bevat muziek van componisten die allen met vervolging, onderdrukking en artistieke beperkingen te maken kregen tijdens hun leven. 

21.00 - 23.00 NPO Radio 2 Soul & Jazz
Een paar tips voor Le Guess Who? en nieuwe jazz- en world-CD’s, concerttips, de Classicover Van De Week, en een historisch fragment uit het legendarische VPRO-radioprogramma De Wandelende Tak. En niet te vergeten: een live opname van BRUUT!

23.00 - 24.00 NPO Radio 4
Religieuze muziek - zie ook zondag!

zondag 11 november op radio en tv

10.30 - 11.20 uur Televisie NPO1
Géén uitzending i.v.m. herdenking WO1

23.00 - 24.00 NPO Radio 4
Aad van Nieuwkerk bezocht een symposium over muziek en religie tijdens November Music, en sprak met professor Martin Hoondert, die in Tilburg onderzoek doet naar ‘Music, Religion & Ritual’. Inspiratie genoeg om dit hele weekend religieus getinte muziek te laten horen, afkomstig van nieuwe CD’s en oude platen, en balancerend op de grenzen van klassiek, jazz en wereldmuziek.

Hieronder vind je de speellijsten van onze radio- en televisie-uitzendingen van dit weekend. 

Speellijsten Vrije Geluiden op radio en tv 10 en 11 november

NPO Radio 2 Soul en Jazz (zaterdag)

21.02
CD The Darkness Between the Leaves
Alba Griot Ensemble: Melt My Blues Away
4’55”

21.08
CD The Window
Cécile McLorin Salvant: Visions
5’11”

CD Dur Dur of Somalia Vol 1
Dur Dur band: Ohiyee
5’56”

21.19
LGW-tips

CD Beverly Glenn-Copeland: Album
Beverly Glenn-Copeland: Color of Anyhow
3’54”

CD Channel The Spirits
The Comet is Coming: Space Carnival
3’36”

CD Gems of Carnatic Music (live in Concert 2006)
Kadri Gopalnath: Deva Deva Kalayami
6’15”

21.34
CD Negative Capability
Marianne Faithful: In my own particular way
4’21”

21.38
ClassiCover Van De Week

CD Charlie Parker & Friends
Charlie Parker: Yardbird Suite
2’53”

CD Essential Swing Classics
Gene Krupa: Yardbird Suite
5’37”

CD The Passion of Charlie Parker
Gregory Porter: Yardbird Suite (A Genius in his Youth)
4’52”

CD Bird & Beyond
Het Orgel Trio: Yardbird Suite
5’14”

CD Green Tape
Powell Beats: Yardbird Suite
20”

22.02
CD El Mal Querer
Rosalía: Que no Salga la Luna
4’30”

22.07
CD Viento Zonda
Eric Vloeimans & Juan Pablo Dobal: To Louis
6’09”

22.14
CD Frank Witte: Works for Banjo
Black Business: Longing for more
6’26”

22.22
De Wandelende Tak van 28 september 1989 (fragment)

22.32
BRUUT! Live in concert: 3 februari 2017, Bimhuis Amsterdam
- Bumper              
- Camel              
- Sjaco              
- Sly
- Binson      

NPO Radio 4 (zaterdag en zondag)

zaterdag 10 november 2018

23.03’33”
CD The Pink Lady (Musique en Wallonie)
Georges Lauweryns: C’est la saison d’aimer
Tivoli Band
4’56”

23.09
CD For the Fallen
Matthew Altham: For the Fallen
Pegasus olv Matthew Altham
2’16”

23.12
opname NTR
Kate Moore: Bosch Requiem
Wishful Singing, Temko, Herz Ensemble
8’01”

23.24
CD Music for Chamber Orchestra (DUX)
Krzysztof Penderecki: Agnus Dei uit Pools Requiem
Sinfonia Varsovia Orchestra olv Krzysztof Penderecki
7’39”

23.36
CD György Kurtág: Complete works for ensemble and choir (ECM New Series)
György Kurtág: Crucifixion + It’s Time uit Songs of Despair and Sorrow Op. 18
Asko Schönberg olv Reinbert de Leeuw, Groot Omroepkoor
5’38”

23.42
CD Messe de nostre dame (Glossa GCD P32110)
Guillaume de Machaut: Messe de Nostre Dame, Gloria + Sanctus</title>
Graindelavoix olv Björn Schmelzer
11’38”

23.53
CD Resistance
Hanns Eisler: An den kleinen Radioapparat
Trio Friedrich Hebert Moreno
11’02”

 

zondag 11 november 2018


23.03’49
CD Fratres (BIS)
Arvo Pärt: Pari intervallo voor klarinet, trombone en strijkorkest
Jörgen van Rijen, Camerata RCO
3’59”

CD Fratres (BIS)
Arvo Pärt: An den Wassern zu Babylon saßen wir und weinten, arr voor trombone en strijkorkest
Jörgen van Rijen, Camerata RCO
7’47”

23.17
CD Christ is Born (Divna Ljubojevic)
trad.: Nativity Kontakion
Divna Ljubojevic + Melodi
1’32”

CD Christ is Born (Divna Ljubojevic)
trad.: God with us
Divna Ljubojevic + Melodi
4’17”

23.24
CD Les plaisirs du palais - Chansons à boire (et à manger) à la table de Gargantua (harmonia mundi)
Anoniem: En Tour la fêste de Saint Martin
Dominique Visse & Ensemble Clément Janequin
1’36”

CD Karetnikov: Till Eulenspiegel (Brillant Classics)
Nikolai Karetnikov: The Pilgrims of Saint-Martin (Women, Joost, Tyl, Lamme)
Piotr Gluboky, Boris Kudriavstev, Alexey Martynov, USSR Cinema Symphony Orchestra
7’07”

23.35
CD The Great War Centenary (Challenge CC 72786)
Claude Debussy: Vioolsonate in g, deel 1: Allegro vivo
Michael Foyle [viool], Maksim Stsura [piano]
4’55”

23.40
CD The Great War Centenary (Challenge CC 72786)
Kenneth Hesketh: Inscrizione (derivata) - A lie to the Dying
Michael Foyle [viool], Maksim Stsura [piano]
8’44”

23.50
CD Between the silence (Panegyric GYRCD301)
Robert Fripp, Theo Travis: Duet for the end of time
Robert Fripp (gitaar, soundscape), Theo Travis (altfluit, sopraansax)
9’42”

 

NPO 1 (zaterdag en zondag)

zaterdag 10 november
Tcha Limberger Trio
Tcha Limberger – viool/zang/gitaar, Benjamin Clement – gitaar, Vilmos Csikos – bass
I Leida, (compositie: Fappy Laffertin, Bamboula Feret)
Roemeense Suite (trad./Tcha Limberger)
Philippe Lemm Trio
Philippe Lemm – drums, Angelo Di Loreto – piano, Jeff Koch – bas
Emerge (compositie: Angelo Di Loreto)
Trenke Todorke (compostie: Krasimir Kyurkdjiyski/arr: Philippe Lemm)

Sekou Kouyate
Kora Kan
Marcel Worms & 
Ásdís Valdimarsdóttir
Lamento (componist: Max Vredenburg)

zondag 11 november

geen uitzending ivm herdenking einde WO I

advertentie