nieuwe site?

Oscarnominaties 2010

Alle genomineerden op een rijtje

Marleen den Hartog, Gerhard Busch ,

Op 7 maart worden in Los Angeles voor de 82ste keer de Acadamy Awards (Oscars) uitgereikt. Een overzicht van alle genomineerden.

Beste film:

Avatar (James Cameron) - trailer
The Blind Side (John Lee Hancock) - trailer
District 9 (Neill Blomkamp) - trailer
An Education (Lone Scherfig) - trailer
The Hurt Locker (Kathryn Bigelow) - trailer
Inglourious Basterds (Quentin Tarantino) - trailer
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Lee Daniels ) - trailer
A Serious Man (Ethan Coen en Joel Coen) - trailer
Up (Pete Docter en Bob Peterson) - trailer
Up in the Air (Jason Reitman) - trailer

Beste mannelijke acteur:

Jeff Bridges (Crazy Heart) - trailer
George Clooney (Up in the Air) - trailer
Colin Firth (A Single Man) - trailer
Morgan Freeman (Invictus) - trailer
Jeremy Renner (The Hurt Locker) - trailer

Beste vrouwelijke acteur:

Sandra Bullock (The Blind Side) - trailer
Helen Mirren (The Last Station) - trailer
Carey Mulligan (An Education) - trailer
Gabourey Sidibe (Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire) - trailer
Meryl Streep (Julie & Julia) - trailer

Beste regie:

Avatar (James Cameron) - trailer
The Hurt Locker (Kathryn Bigelow) - trailer
Inglourious Basterds (Quentin Tarantino) - trailer
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Lee Daniels ) - trailer
Up in the Air (Jason Reitman) - trailer

Beste animatiefilm:

Coraline (Henry Selick) - trailer
Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson) - trailer
The Princess and the Frog (John Musker en Ron Clements) - trailer
The Secret of Kells (Tomm Moore) - trailer
Up (Pete Docter) - trailer

Beste niet-Engelstalige film:

Ajami (Israël) - trailer
El Secreto de Sus Ojos (Argentinië)
The Milk of Sorrow (Peru) - trailer
Un prophète (Frankrijk) - trailer
Das weisse Band (Duitsland) - trailer

Beste mannelijke bijrol:

Matt Damon (Invictus) - trailer
Woody Harrelson (The Messenger) - trailer
Christopher Plummer (The Last Station) - trailer
Stanley Tucci (The Lovely Bones) - trailer
Christoph Waltz (Inglourious Basterds) - trailer

Beste vrouwelijke bijrol:


Penélope Cruz (Nine) - trailer
Vera Farmiga (Up in the Air) - trailer
Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart) - trailer
Anna Kendrick (Up in the Air) - trailer
Mo’Nique (Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire) - trailer

Beste scenario (gebaseerd op een eerder werk):

District 9 (Neill Blomkamp en Terri Tatchell) - trailer
An Education (Nick Hornby) - trailer
In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche) - trailer
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Geoffrey Fletcher) - trailer
Up in the Air (Jason Reitman en Sheldon Turner) - trailer

Beste scenario (origineel):

The Hurt Locker (Mark Boal) - trailer
Inglourious Basterds (Quentin Tarantino) - trailer
The Messenger (Alessandro Camon en Oren Moverman) - trailer
A Serious Man (Joel Coen en Ethan Coen) - trailer
Up (Bob Peterson, Pete Docter, verhaal van Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy) - trailer

Beste montage:

Avatar ( Stephen Rivkin, John Refoua en James Cameron) - trailer
District 9 (Julian Clarke) - trailer
The Hurt Locker (Bob Murawski en Chris Innis) - trailer
Inglourious Basterds (Sally Menke) - trailer
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Joe Klotz) - trailer

Beste camera:

Avatar (Mauro Fiore) - trailer
Harry Potter and the Half-Blood Prince (Bruno Delbonnel) - trailer
The Hurt Locker (Barry Ackroyd) - trailer
Inglourious Basterds (Robert Richardson) - trailer
Das weisse Band (Christian Berger) - trailer

Beste documentaire:

Burma VJ (Anders Østergaard en Lise Lense-Møller) - trailer
The Cove (Louie Psihoyos) - trailer
Food, Inc. (Robert Kenner en Elise Pearlstein) - trailer
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich en Rick Goldsmith) - trailer
Which Way Home (Rebecca Cammisa)

Beste art- direction:
Avatar (Rick Carter and Robert Stromberg) - trailer
The Imaginarium of Doctor Parnassus (Dave Warren en Anastasia Masaro) - trailer
Nine (John Myhre) - trailer
Sherlock Holmes (Sarah Greenwood) - trailer
The Young Victoria (Patrice Vermette) - trailer

Beste kostuum-ontwerp:

Bright Star (Janet Patterson) - trailer
Coco before Chanel (Catherine Leterrier)
The Imaginarium of Doctor Parnassus (Monique Prudhomme) - trailer
Nine (Colleen Atwood) - trailer
The Young Victoria (Sandy Powell) - trailer

Beste korte documentaire:

China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province (Jon Alpert en Matthew O’Neill)
The Last Campaign of Governor Booth Gardner (Daniel Junge en Henry Ansbacher)
The Last Truck: Closing of a GM Plant (Steven Bognar en Julia Reichert)
Music by Prudence (Roger Ross Williams en Elinor Burkett)
Rabbit à la Berlin (Bartek Konopka en Anna Wydra)

Beste make -up:

Il Divo (Aldo Signoretti en Vittorio Sodano) - trailer
Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall en Joel Harlow) - trailer
The Young Victoria (Jon Henry Gordon en Jenny Shircore) - trailer

Beste muziek (originele score):

Avatar (James Horner) - trailer
Fantastic Mr. Fox (Alexandre Desplat) - trailer
The Hurt Locker (Marco Beltrami and Buck Sanders) - trailer
Sherlock Holmes (Hans Zimmer) - trailer
Up (Michael Giacchino) - trailer

Beste muziek (origineel nummer):

Almost There from The Princess and the Frog (muziek en tekst door Randy Newman ) - trailer
Down in New Orleans from The Princess and the Frog (muziek en tekst door Randy Newman) - trailer
Loin de Paname from Paris 36 (muziek door Reinhardt Wagner, tekst door Frank Thomas)
Take It All from Nine (music en tekst door Maury Yeston) - trailer
The Weary Kind (Theme from Crazy Heart) from Crazy Heart ( muziek en tekst door Ryan Bingham en T Bone Burnett) - trailer

Beste korte film (animatie):


French Roast (Fabrice O. Joubert)
Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty (Nicky Phelan en Darragh O’Connell)
The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte ) (Javier Recio Gracia)
Logorama (Nicolas Schmerkin)
A Matter of Loaf and Death (Nick Park)

Beste korte film (live-action):


The Door (Juanita Wilson en James Flynn)
Instead of Abracadabra (Patrik Eklund en Mathias Fjellström)
Kavi (Gregg Helvey)
Miracle Fish (Luke Doolan en Drew Bailey)
The New Tenants (Joachim Back en Tivi Magnusson)

Beste geluidsmontage:


Avatar (Christopher Boyes en Gwendolyn Yates Whittle) - trailer
The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson) - trailer
Inglourious Basterds (Wylie Stateman) - trailer
Star Trek (Mark Stoeckinger en Alan Rankin) - trailer
Up (Michael Silvers en Tom Myers) - trailer

Beste geluidsmixage:

Avatar (Christopher Boyes , Gary Summers, Andy Nelson en Tony Johnson) - trailer
The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson en Ray Beckett) - trailer
Inglourious Basterds (Michael Minkler, Tony Lamberti en Mark Ulano) - trailer
Star Trek (Anna Behlmer, Andy Nelson en Peter J. Devlin) - trailer
Transformers: Revenge of the Fallen (Greg P. Russell, Gary Summers en Geoffrey Patterson) - trailer

Beste visuele effecten:

Avatar (Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham en Andrew R. Jones) - trailer
District 9 (Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros en Matt Aitken) - trailer
Star Trek (Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh en Burt Dalton) - trailer