nieuwe site?

And the winners are...

Alle winnaars van de Oscars 2009

In het welbekende Kodak Theatre zijn in de nacht van 22 op 23 februari de winnaars van de 81ste Oscaruitreikingen bekend gemaakt. Slumdog Millionare is met acht Oscars de grote winnaar.

Beste film

Slumdog Millionaire
The Reader
Milk
Frost/ Nixon
The Curious Case of Benjamin Button

Beste regie

Danny Boyle voor Slumdog Millionaire
Gus Van Sant voor Milk
David Fincher voor The Curious Case of Benjamin Button
Ron Howard voor Frost/Nixon
Stephen Daldry voor The Reader

Beste mannelijke hoofdrol

Sean Penn in Milk
Mickey Rourke in The Wrestler
Brad Pitt in The Curious Case of Benjamin Button
Frank Langella in Frost/ Nixon
Richard Jenkins in The Visitor

Beste vrouwelijke hoofdrol

Kate Winslet in The Reader
Meryl Streep in Doubt
Anne Hathaway in Rachel Getting Married
Melissa Leo in Frozen River
Angelina Jolie in Changeling

Beste mannelijke bijrol

Heath Ledger in The Dark Knight
Philip Seymour Hoffman in Doubt
Josh Brolin in Milk
Michael Shannon in Revolutionary Road
Robert Downey Jr. in Tropic Thunder

Beste vrouwelijke bijrol

Penelope Cruz in Vicky Cristina Barcelona
Taraji P. Henson in The Curious Case of Benjamin Button
Marisa Tomei in The Wrestler
Viola Davis in Doubt
Amy Adams in Doubt

Beste niet-Engelstalige film

Departures, Japan
Waltz With Bashir, Israël
Entre les murs, Frankrijk
Der Baader Meinhof Komplex, Duitsland
Revanche, Oostenrijk

Beste lange documentaire

Man on Wire
Trouble the Water
The Garden
Encounters at the End of the World
The Betrayal (Nerashoon)

Beste lange animatiefilm

Wall-E
Kung Fu Panda
Bolt

Beste oorspronkelijke scenario

Milk
In Bruges
Happy-Go-Lucky
Frozen River
Wall-E

Beste bewerkte scenario

Slumdog Millionaire
The Reader
Frost/Nixon
Doubt
The Curious Case of Benjamin Button

Beste montage

Slumdog Millionaire
The Dark Knight
Frost/Nixon
The Curious Case of Benjamin Button
Milk

Beste cinematografie

Slumdog Millionaire
The Dark Knight
The Curious Case of Benjamin Button
The Reader
Changeling

Beste kostuumontwerp

The Duchess
Australia
Milk
The Curious Case of Benjamin Button
Revolutionary Road

Beste (originele) muziek

Slumdog Millionaire
Milk
Defiance
The Curious Case of Benjamin Button
Wall-E

Beste liedje

Jai Ho uit Slumdog Millionaire
Down to Earth uit Wall- E
O Saya uit Slumdog Millionaire

Overige categorieën

Beste art direction
The Curious Case of Benjamin Button - Donald Graham Burt
The Dark Knight - Nathan Crowley
Changeling - James J. Murakami
The Reader - Chris Menges, Roger Deakins
Slumdog Millionaire - Anthony Dod Mantle

Beste korte documentaire
Smile Pinki - Megan Mylan
The Conscience of Nhem En - Steven Okazaki
The Final Inch - Irene Taylor Brodsky en Tom Grant
The Witness - From the Balcony of Room 306 - Adam Pertofsky en Margaret Hyde

Beste make-up
The Curious Case of Benjamin Button - Greg Cannom
The Dark Knight - John Caglione, Jr. en Conor O'Sullivan
Hellboy II: The Golden Army - Mike Elizalde en Thom Floutz
 
Beste korte animatiefilm
La Maison en Petits Cubes - Kunio Kato
Lavatory - Lovestory - Konstantin Bronzit
Oktapodi - Emud Mokhberi en Thierry Marchand
Presto - Doug Sweetland
This Way Up - Alan Smith en Adam Foulkes

Beste korte film
Spielzeugland - Jochen Alexander Freydank

Auf der Strecke - Reto Caffi
Manon on the Asphalt - Elizabeth Marre en Olivier Pont
New Boy - Steph Green en Tamara Anghie
The Pig - Tivi Magnusson en Dorte Høgh

Beste geluid
Slumdog Millionaire - Ian Tapp, Richard Pryke en Resul Pookutty
Wall-E - Tom Myers, Michael Semanick en Ben Burtt
The Curious Case of Benjamin Button - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Mark Weingarten
The Dark Knight - Lora Hirschberg, Gary Rizzo en Ed Novick
Wanted - Chris Jenkins, Frank A. Montaño en Petr Forejt

Beste geluidsmontage
The Dark Knight - Richard King
Iron Man - Frank Eulner en Christopher Boyes
Slumdog Millionaire - Glenn Freemantle en Tom Sayers
Wall-E - Ben Burtt and Matthew Wood
Wanted - Wylie Stateman

Beste visual effects
The Curious Case of Benjamin Button - Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton en Craig Barron
The Dark Knight - Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber en Paul Franklin
Iron Man - John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick en Shane Mahan