OVT Doc: Radio op grote hoogte (voor 100 jaar VPRO)

Dank voor het doorsturen van de mail! Ik ga denk ik deze gebruiken, rechtenvrij van ANP:  'Vanuit het in opspraak geraakte jeugdcentrum VERA in de Groingse Oosterstraat, zond de VPRO woensdag het radioprogramma Wilde Wereld uit. Het programma was gewijd aan de problemen rondom de inkomsten uit de verkoop van soft drugs in dit centrum.'

Helikopters, hoogwerkers en zakken met geld. In de jaren ’70 en ’80 kon alles bij de VPRO Radio. Tenminste: dat is wat makers Tom Hofland en Pascal van Hulst in de wandelgangen hoorden. Als kinderen van de jaren ’90, en makers van nu, werden ze stikjaloers op die zogenaamde gouden jaren. Maar was het toen echt alle dagen feest?

Naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van de VPRO maakten Tom en Pascal een documentaire over de roemruchte VPRO-radiogeschiedenis. Over de creativiteit, de gekte én de grenzen die daarbij werden overschreden.