Bureau Buitenland
Vredesconferentie Brussel - Op vreemdelingenjacht in dienst van US Border Patrol
Vredesconferentie Brussel - Op vreemdelingenjacht in dienst van US Border Patrol
Marjolein Wijninckx van PAX is aanwezig bij de start van de tweede grote Brussel-conferentie over Syrië. Doel is het inzamelen van noodhulp voor Syriërs en het ondersteunen van het vredesproces. Maar zal deze conferentie echt voor een doorbraak zorgen, nu er nog weinig zicht is op verbetering van de humanitaire situatie? Laat staan op een einde aan de strijd.
Hoe is het om te werken bij de Amerikaanse grensbewaking die jaarlijks honderdduizenden illegaal overstekende Latijns-Amerikanen in de woestijn arresteert? De Amerikaan Francisco Cantú zocht na zijn studie Internationale Betrekkingen antwoord op die vraag en ging in dienst bij de US Border Patrol. Vier jaar lang trok hij in uniform door de woestijn. Over zijn ervaringen schreef hij een boek: De streep wordt een rivier. Collega Katy Sherriff sprak met hem.
Heel veel machtsmiddelen heeft de Europese Commissie niet in het conflict met Polen en Hongarije. Maar subsidies wel. Nu dreigt Brussel de geldkraan dicht te draaien voor landen die niet voldoen aan ‘Europese waarden’. Rechtsstaat en democratie moeten op orde zijn, anders ontvangt een land veel minder subsidie zo wil de Europese Commissie. Dit raakt vooral landen als Polen en Hongarije, die in de huidige EU-begroting nog miljarden per jaar ontvangen. Te gast Jenne Jan Holtland, correspondent in centraal- en Oost-Europa voor de Volkskrant.