Bureau Buitenland
Freedom Award voor Turkse journalist; Vrouwen in Kashmir de straat op
Freedom Award voor Turkse journalist; Vrouwen in Kashmir de straat op
Iran en de Europese landen die meededen aan de Iran-deal zitten nu aan de onderhandelingstafel. Ze proberen nog iets van het nucleaire akkoord waar Trump vorige week de stekker uit trok te redden. Maar is dat wel mogelijk? Vanuit Brussel, Europarlementariër Marietje Schaake van D66. (Foto: EPA/ THIERRY MONASSE/ POOL)
Erol Önderoğlu doet al ruim twintig jaar verslag van schendingen van de persvrijheid in Turkije. Nu hangt de Turkse journalist van Reporters Without Borders zelf een gevangenisstraf boven het hoofd. Op woensdag 16 mei ontvangt hij de prestigieuze Roosevelt Four Freedoms Award voor zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting. Collega Rik Delhaas sprak met de journalist.
Met het begin van de lente laaien in het Indiase Kashmir traditioneel de conflicten weer op tussen moslims en hindoes. De jonge generatie moslims gaat voorop bij de protesten tegen de hindoe-nationalistische regering. Bijzonder is dat nu ook vrouwen het huis verlaten om hun stem te laten horen. India-deskundige Devi Boerema is net terug uit Kashmir en schuift aan.