Blue Sands - bas en zang: spannend en intiem

Kijkwijzer: alle leeftijden

Zangeres Esther van Hees en bassist Reindert Kragt spelen sinds 2013 samen in verschillende bezettingen. De vonk om het duo Blue Sands te vormen sloeg echter pas over in 2020. Tijdens de pandemie hadden ze opeens de tijd om veel te oefenen, te schrijven en demo’s op te nemen. Stem en bas als duo kom je niet vaak tegen, maar ze ontdekten dat deze ongebruikelijke combinatie een spannende en intieme klank oplevert.

Reindert schrijft de muziek en Esther de teksten — teksten die gaan over haar leven, haar verleden en haar ervaringen in relaties. In de pers werd hun sound omschreven als eigenaardig, filmisch, dromerig, droevig en eigenzinnig. Het meest recente en “betoverende” album For You (2025) kreeg vier sterren in de Volkskrant en werd genomineerd voor een Edison in de categorie jazz/vocaal.

Tijdens onze sessie op de rondvaartboot door de Utrechtse grachten speelden ze ook een paar nummers van dit succesvolle album.

The Girl - muziek: Reindert Kragt/ tekst: Esther Van Hees
Sans Parapluie - muziek: Jan Huydts/ tekst: Esther Van Hees
Give Me the Time to Say Goodbye - muziek: Reindert Kragt en Esther Van Hees/ tekst: Esther Van Hees
Blue Sands - muziek: Reindert Kragt/ tekst: Esther Van Hees
Tous les Garçons et les Filles - tekst en muziek: Françoise Hardy