nieuwe site?

Alle nominaties Gouden Kalveren bekend

Veel belangrijke nominaties voor Aanmodderfakker en Nena

Dinsdagavond zijn tijdens het programma Nederlands Film Festival Live met Wilfried de Jong alle nominaties bekendgemaakt voor de Gouden Kalveren. De films Aanmodderfakker en Nena gaan voorop met nominaties in de belangrijkste categorieën.

De Gouden Kalf Jury, onder leiding van Yoeri Albrecht, heeft de volgende nominaties bekendgemaakt:

Beste film
Aanmodderfakker (bekijk een interview met de maker)
Hemel op aarde ( lees onze recensie)
Nena ( lees onze recensie)

Beste regie
Michiel ten Horn voor Aanmodderfakker
Mischa Kamp voor Jongens ( lees onze recensie)
Saskia Diesing voor Nena

Beste scenario
Anne Barnhoorn voor Aanmodderfakker
Edward Stelder voor Hemel op aarde
Saskia Diesing & Esther Gerritsen voor Nena

Beste actrice
Ariane Schluter voor Lucia de B. ( lees onze recensie)
Abbey Hoes voor Nena
Sigrid ten Napel voor Zomer

Beste acteur
Gijs Naber voor Aanmodderfakker
Jacob Derwig voor Het diner ( lees onze recensie)
Gijs Blom voor Jongens

Beste vrouwelijke bijrol
Elise Schaap voor Afscheid van de maan
Lies Visschedijk voor Hemel op aarde
Willemijn van der Ree voor Zomer

Beste mannelijke bijrol
Ton Kas voor Jongens
Bob Schwarze voor Supernova (lees onze recensie )
Steef Cuijpers voor Zomer

Beste camera
Tibor Dingelstad voor Helium (lees onze recensie)
Melle van Essen voor Jongens
Aage Hollander voor Nena

Beste montage
Boudewijn Koole voor Happily ever after
Axel Skovdal Roelofs voor Helium
Marc Bechtold voor Soof (lees onze recensie)

Beste production design
Elza Kroonenberg voor Aanmodderfakker
Alfred Schaaf voor Hemel op aarde
Kurt Loyens voor Soof

Beste muziek
Djurre de Haan voor Aanmodderfakker
Christiaan Verbeek voor Helium
Rowwen Hèze voor Hemel op aarde

Beste geluid
Albert van Veenendaal & Erik Langhout voor Flat Earth
Michiel de Boer voor Helium
Wart Wamsteker voor De poel ( lees onze recensie)

Eerder werden de volgende nominaties al bekendgemaakt:

Beste korte documentaire
Jeroen van Velzen voor A Goat for a Vote
Tijs Tinbergen & Jan Musch voor MeesTV , Hoe de koolmees mij gelukkig maakt
Masha Novikova voor Oleg Klimov: brieven aan jezelf

Beste lange documentaire
Tatjana Božic voor Happily Ever After
Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker voor Ne me quitte pas
Karin Junger voor Sexy Money

Beste korte film
Steven Wouterlood voor Alles mag
Rob Lücker voor KORT!: Das Wad
Douwe Dijkstra voor Démontable

Beste televisiedrama
Norbert ter Hall voor A’dan – E.V.A. 2
Dana Nechushtan voor Hollands Hoop
Michiel van Erp voor Ramses

Beste actrice televisiedrama
Elsie de Brauw voor haar rol in Duivelse dilemma's: Symbiose
Kim van Kooten voor haar rol in Hollands Hoop
Loes Schnepper voor haar rol in One Night Stand IX: Voor Emilia

Beste acteur televisiedrama
Maarten Heijmans voor zijn rol in Ramses
Marcel Hensema voor zijn rol in Hollands Hoop
Mads Wittemans voor zijn rol in One Night Stand IX: Vrij

De Gouden Kalveren worden uitgereikt tijdens het Gala van de Nederlandse Film op vrijdag 3 oktober. De uitreiking van de Gouden Kalveren is vanaf 20:25 uur rechtstreeks te zien bij de VPRO op NPO 2. Daarnaast is de uitreiking vanaf 19.15 uur integraal op filmfestival.nl en NPO Cultura.

Het 34e Nederlands Film Festival vindt nog plaats tot en met 3 oktober. Bezoek onze festivalsite voor de VPRO NFF Reports, talkshows, interviews, achtergrondartikelen en meer.