Het is 2012 en er wordt flink bezuinigd in Nederland. Paleis Het Loo in Apeldoorn krijgt minder subsidie en zal het roer om moeten gooien. Het bestuur zou alles het liefst laten zoals het is. Maar de bezoekersaantallen moeten toenemen en de inkomsten groter. Aan de slag dus. Maar hoe? Hoe vind je de balans tussen de authentieke uitstraling van een paleis waar koningen en koninginnen hebben gewoond, en een eigentijdse attractie die voldoende publiek trekt om uit de rode cijfers te blijven?
In de 2Doc Paleis Het Loo krijgen we een kijkje achter de schermen. Er wordt een nieuwe, jongere directeur aangesteld. Kunstconservator Paul Rem, bekend van zijn verschijningen in talkshows als De Wereld Draait Door, probeert het door onder meer een sigarenstompje van Churchill in de collectie op te nemen. Het paleis organiseert prinsessendagen voor meisjes. Maar zal dit helpen om publiek te trekken en een eigentijdse uitstraling te krijgen?
Documentairemaakster Hansje Quartel zit het bestuur, de medewerkers en de vrijwilligers van het paleis dicht op de huid tijdens hun zoektocht naar modernisering. Volgens haar is de documentaire een portret van karakteristieke mensen. Ze wijden hun leven aan het paleis op het moment van een omschakeling van een traditionele, misschien zelfs wat naïeve instelling, naar een paleis dat een nieuwe weg inslaat. Hansje Quartel: 'Ze waren nog niet rijp voor de commerciële wereld.'