OVT
o.a. Nazi in Venlo, Gerrit Komrij
De Poolse dichter en journalist Ryszard Kapuściński (1932-2007); Column Nelleke Noordervliet; Nazi in Venlo; Top 13 Gouden Eeuw; Gerrit Komrij; Muziek van Denise Jannah
De Poolse dichter en journalist Ryszard Kapuściński (1932-2007); Column Nelleke Noordervliet; Nazi in Venlo; Top 13 Gouden Eeuw; Gerrit Komrij; Muziek van Denise Jannah
Live vanaf het Writers Unlimited festival in Den Haag met dit jaar als motto: Wanna Know a Secret? Presentatie: Mathijs Deen en Paul van der Gaag
Aandacht voor de Poolse dichter en journalist Ryszard Kapuściński(1932-2007). Deze week verscheen de Biografie van een legendarische journalist onder de titel ‘Kapuściński: Non fictie’ van zijn vriend en pupil Artur Domoslawski. Kapuściński versloeg oorlogen, staatsgrepen en revoluties in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Hij verwierf wereldfaam met boeken als De keizer en Nog een dag. Een gesprek over Ryszard Kapuściński met de schrijver, journalist en kenner van zijn werk Frank Westerman en met de vertaalster van het werk van Kapuściński Ewa van den Bergen-Makala.
Column van de schrijfster Nelleke Noordervliet over het menselijk naakt.
De Top 13 van historicus Luc Panhuysen van belangrijkste Gouden Eeuwers: nr.7 Johan de Witt (1625-1672) Twintig jaar lang raadpensionaris van Holland in een tijd dat de rol van het Huis van Oranje miniem was en de Republiek de kans greep een burgerlijke, bijna zuiver op handel en welvaart gerichte politiek te volgen. De Witt stond aan het hoofd van een avontuurlijk experiment dat pijnlijk duidelijk liet zien dat de wereld, zowel binnenlands als buitenlands, heel wat minder burgerlijk en republikeins in elkaar stak.
Vandaag vindt er een eerbetoon plaats voor de vorig jaar overleden dichter Gerrit Komrij. Onno Blom, vriend en auteur van een monografie van Gerrit Komrij ´Het fabeldier dat Komrij heet, en Rob Schouten, poëzierecensent van Trouw over Gerrit Komrij. Een gedicht van Komrij gezongen door Denise Jannah.
Het Spoor terug: Gerrit Komrij Compilatie van oude interview en optredens bij de VPRO.